Po raz pierwszy w Żurawicy zorganizowano Orszak Trzech Króli. Mroźna aura nie przeszkodziła w paradzie.
O godzinie 11:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żurawicy odprawiona została msza święta, a po niej z kościoła wyruszył orszak. Na czele szła Święta Rodzina i Trzej Królowie, a za nimi mieszkańcy i dzieci [paywall]– wiele z nich przebranych za królów, pastuszków i aniołków.
Ponieważ korowód zorganizowano po raz pierwszy, wybrano krótką trasę z kościoła, przez ul. Sportową do Polskiego Domu Katolickiego. Tam uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Żurawicy wystawili jasełka. Później zgromadzeni wysłuchali koncertu kolęd zespołu muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Żurawicy.
W pochodzie brali udział również żołnierze z 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy.
Uczestnicy przemarszu otrzymali korony, nalepki i śpiewniki ułatwiające wspólne kolędowanie.
Organizatorami Orszaku Trzech Króli był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żurawicy, Gminny Ośrodek Kultury w Żurawicy oraz parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.
Motywem przewodnim tegorocznego orszaku były słowa Jana Pawła II, wypowiedziane podczas homilii na Placu Zwycięstwa 2 czerwca 1979 r.: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Mówią że w Polsce jest antysemityzm a tu proszę - rodziny żydowskie są czczone i uważane za święte. Księża katoliccy na ich cześć msze odprawiają i ekstra procesje.
Gdyby głupota miała skrzydła fruwalbys jak golebica
Może coś merytorycznego, od siebie? Nie potrafisz to nie bluźnij przynajmniej.
Do Redakcji "ŻP" !Proszę usunąć ten głupi i obraźliwy wpis użytkowniczki "Życzliwa".
Mówi sie,że przysłowia są madrością narodu."Zyczliwa" jedno z nich zacytowała i to bardzo trafnie.
litości wiadomość zamieszczona 12.01.2019r cóż za news .
A dlaczego wójt nie rozdawał dzieciom cukierki?
Mówią że w Polsce jest antysemityzm a tu proszę - rodziny żydowskie są czczone i uważane za święte. Księża katoliccy na ich cześć msze odprawiają i ekstra procesje.
Gdyby głupota miała skrzydła fruwalbys jak golebica
Może coś merytorycznego, od siebie? Nie potrafisz to nie bluźnij przynajmniej.