Reklama

Pierwszy projekt z budżetu obywatelskiego już zrealizowany

30/05/2019 16:27

W Przeworsku budżet obywatelski to w bieżącym roku projekt pilotażowy. Pierwsze jego efekty są już widoczne. Plac zabaw i siłownia zewnętrzna przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja już działa.

Mieszkańcy Przeworska po raz pierwszy bezpośrednio o przeznaczeniu pieniędzy ujętych w budżecie miasta mogli decydować w ubiegłym roku. Do rozdysponowania mieli 200 tys. zł i oddali w sumie prawie 3 tys. głosów (421 okazało się nieważnych), a do realizacji przeznaczono cztery projekty[paywall].

Otwarcie podczas pikniku

Oddanie nowego obiektu rekreacji odbyło się podczas pikniku rodzinnego w szkole. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Leszek Kisiel, proboszcz parafii pw. św. Barbary o. Izajasz Styczyński, który następnie siłownię i plac poświęcił, dyrektor SP 2 Bogdan Sebzda oraz skarbnik Rady Rodziców Joanna Fudali.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xxx - niezalogowany 2019-05-30 16:44:48

    A Przemyśl spi 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama