W Przeworsku budżet obywatelski to w bieżącym roku projekt pilotażowy. Pierwsze jego efekty są już widoczne. Plac zabaw i siłownia zewnętrzna przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Hugona Kołłątaja już działa.
Mieszkańcy Przeworska po raz pierwszy bezpośrednio o przeznaczeniu pieniędzy ujętych w budżecie miasta mogli decydować w ubiegłym roku. Do rozdysponowania mieli 200 tys. zł i oddali w sumie prawie 3 tys. głosów (421 okazało się nieważnych), a do realizacji przeznaczono cztery projekty[paywall].
Oddanie nowego obiektu rekreacji odbyło się podczas pikniku rodzinnego w szkole. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Leszek Kisiel, proboszcz parafii pw. św. Barbary o. Izajasz Styczyński, który następnie siłownię i plac poświęcił, dyrektor SP 2 Bogdan Sebzda oraz skarbnik Rady Rodziców Joanna Fudali.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
A Przemyśl spi