Reklama

Pierwszy w nowej kadencji konwent wójtów i burmistrzów

Wybrani w niedawnych wyborach przedstawiciele gmin powiatu przemyskiego spotkali się w Starostwie Powiatowym w Przemyślu, by omówić bieżące sprawy i palące problemy poszczególnych samorządów oraz wyzwań, jakie przed nimi stoją.

Ponieważ był to pierwszy Konwent Wójtów i zarazem pierwsze spotkanie samorządowców z terenu powiatu po wyborach, stało się ono też areną do wyboru tzw. liderów. Przewodniczącym Konwentu Wójtów został wójt gminy Stubno Ryszard Adamski, a sekretarzem konwentu burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak.

Pierwszy z wymienionych będzie reprezentował interesy poszczególnych gmin przed starostwem powiatowym i innymi instytucjami. Odpowiadał będzie też za kontakty i współpracę z różnymi jednostkami administracyjnymi. Z kolei zadaniem J. Grzegorzaka jako sekretarza będzie organizacja pracy, komunikacja i dbanie o dokumentację, umożliwiające sprawne funkcjonowanie i osiąganie celów konwentu.

Reklama

W zgromadzeniu z udziałem starosty powiatu przemyskiego Bożeny Ryczan i wicestarosty Jana Janusza – oprócz wspomnianych już R. Adamskiego i J. Grzegorzaka – wzięli udział:  sekretarz powiatu przemyskiego Jerzy Góralewicz, wójt gminy Krasiczyn Krzysztof Dobrowolski, wójt gminy Medyka Magdalena Małachowska, burmistrz miasta i gminy Bircza Anna Szymaszek, wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek, wójt gminy Krzywcza Wacław Pawłowski, wójt gminy Orły Bogusław Słabicki oraz wójt gminy Przemyśl Marek Wasiewicz. Wspólnych tematów, wymagających wzajemnego wsparcia i patrzenia na powiat jako całość, nie brakowało.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/06/2024 18:03
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama