Wybrani w niedawnych wyborach przedstawiciele gmin powiatu przemyskiego spotkali się w Starostwie Powiatowym w Przemyślu, by omówić bieżące sprawy i palące problemy poszczególnych samorządów oraz wyzwań, jakie przed nimi stoją.
Ponieważ był to pierwszy Konwent Wójtów i zarazem pierwsze spotkanie samorządowców z terenu powiatu po wyborach, stało się ono też areną do wyboru tzw. liderów. Przewodniczącym Konwentu Wójtów został wójt gminy Stubno Ryszard Adamski, a sekretarzem konwentu burmistrz miasta i gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak.
Pierwszy z wymienionych będzie reprezentował interesy poszczególnych gmin przed starostwem powiatowym i innymi instytucjami. Odpowiadał będzie też za kontakty i współpracę z różnymi jednostkami administracyjnymi. Z kolei zadaniem J. Grzegorzaka jako sekretarza będzie organizacja pracy, komunikacja i dbanie o dokumentację, umożliwiające sprawne funkcjonowanie i osiąganie celów konwentu.
W zgromadzeniu z udziałem starosty powiatu przemyskiego Bożeny Ryczan i wicestarosty Jana Janusza – oprócz wspomnianych już R. Adamskiego i J. Grzegorzaka – wzięli udział: sekretarz powiatu przemyskiego Jerzy Góralewicz, wójt gminy Krasiczyn Krzysztof Dobrowolski, wójt gminy Medyka Magdalena Małachowska, burmistrz miasta i gminy Bircza Anna Szymaszek, wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek, wójt gminy Krzywcza Wacław Pawłowski, wójt gminy Orły Bogusław Słabicki oraz wójt gminy Przemyśl Marek Wasiewicz. Wspólnych tematów, wymagających wzajemnego wsparcia i patrzenia na powiat jako całość, nie brakowało.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze