Reklama

Pieszy ma pierwszeństwo!

Wstępne rozpoznanie kolizji, jaka miała miejsce 12 czerwca przed godziną 21 na skrzyżowaniu ul. Pruchnickiej z Przemysłową w Jarosławiu mówi o tym, że kierująca samochodem marki hyundai 22-letnia mieszkanka Jarosławia, skręcając w prawo nie ustąpiła przechodzącej przez przejście dla pieszych na zielonym świetle 16-tce, w wyniku czego została potrącona.

Nastolatka została przewieziona do szpitala. Badanie alkomatem potwierdziło, że obie kobiety były trzeźwe.

Policja przypomina: „Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem (za wyjątkiem tramwaju). Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście”.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości