Reklama

Pijanej za kierownicą grożą trzy lata więzienia

Do niecodziennego zdarzenia doszło 7 stycznia br., w samym centrum Przemyśla. 33-letnia pijana kobieta, jadąc samochodem po chodniku, najprawdopodobniej postanowiła zrobić sobie skrót z ulicy Ratuszowej na ulicę Słowackiego. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Kierująca powinna ponieść za swój nieodpowiedzialny czyn surową karę...

Około godziny 16 dwaj strażnicy miejscy patrolowali okolice Rynku, m.in. ulice Kazimierzowską i Franciszkańską. W pewnym momencie zauważyli większy niż zwykle ruch, krzyki ludzi. Okazało się, że sprawcą zamieszania jest… samochód, którego kierowca, jadąc chodnikiem, zmierzał w stronę ulicy Słowackiego.

– Nasz patrol skontaktował się z dyżurnym, prosząc, aby sprawdził monitoring miejski. Okazało się, że kierowca citroena swój rajd rozpoczął od ulicy Ratuszowej, wjeżdżając na przejście dla pieszych i chodnik koło baru Rubin. Po drodze staranował rower, jeden z potykaczy i jak gdyby nigdy nic jechał dalej. Przejechał obok pizzerii Galicyjskiej, narożnej apteki, kierując się w stronę przejścia dla pieszych przy ulicy Słowackiego, tuż obok piekarni Kłos

Reklama

– powiedział komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja.

Grożą jej 3 lata pozbawienia wolności

Strażnicy próbowali pojazd zatrzymać, ale przez moment bezskutecznie. Kiedy się to udało, zabrali kierowcy kluczyki i wezwali policję. Jak się okazało, za kierownicą siedziała 33-letnia kobieta. Mieszkanka jednej z miejscowości z województwie lubelskim. Wydmuchała ponad 1 promil alkoholu! [paywall]

– Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 33-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie. Od kobiety została pobrana krew do badań. Policjanci zatrzymali mieszkance województwa lubelskiego prawo jazdy, a jej samochód został zabezpieczony. Kobieta trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszała zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności

Reklama

– poinformowała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu aspirant Joanna Golisz.

Nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał, ale wiele osób ta sytuacja kompletnie zaskoczyła. Ludzie musieli uciekać przed samochodem, który łamał po drodze wszystkie przepisy. Prawdę powiedziawszy to cud, że przez kolejnego pijanego człowieka za kierownicą nikt nie poniósł uszczerbku na zdrowiu. Na całe szczęście…

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/01/2025 14:51
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama