W ostatnim czasie możemy być świadkami wielu kontroli trzeźwości nie tylko kierowców pojazdów osobowych i ciężarówek, ale również rowerzystów, motorowerzystów i traktorzystów. Niewątpliwie to właściwe posunięcie ze strony policji. Prowadzi bowiem do wykrycia wielu nieprawidłowych zachowań tych uczestników ruchu drogowego.
Nie inaczej było w Rokietnicy, w środę, 12 lipca. Dzielnicowi z pruchnickiego komisariatu zdecydowali się skontrolować jadącego ciągnikiem 48-letniego mieszkańca gminy Rokietnica. Jak się okazało – słusznie, ponieważ mężczyzna miał aż 2,64 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy.
48-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grożą mu: kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze