Reklama

Piłkarskie zmagania i integracja pokoleń. 9. Turniej Charytatywny Piłki Nożnej w Birczy [ZDJĘCIA]

01/03/2025 14:44

9. Turniej Charytatywny Piłki Nożnej w Birczy po raz kolejny pokazał, że sport ma ogromną moc łączenia ludzi i niesienia pomocy. Na boisku rywalizowały drużyny pełne pasji i zaangażowania, a emocjonujące mecze dostarczyły kibicom mnóstwo wrażeń. Honorowym patronatem wydarzenie objęli burmistrz Miasta i Gminy Bircza, starosta przemyski oraz Rada Miejska w Birczy.

Podium tegorocznych rozgrywek przedstawia się następująco: 1. miejsce – Drużyna Prawników, 2. miejsce – 20. PBOT, 3. miejsce – OSP Kuźmina i OSP Leszczawa Dolna. Jednak turniej to nie tylko piłkarskie zmagania. Na uczestników czekały liczne atrakcje artystyczne, gimnastyczne, taneczne i wokalne, w tym: występ uczniów Szkoły Podstawowej w Leszczawie Dolnej, pokaz latino grupy tanecznej „Stokrotki”, występ grupy tanecznej „Mróweczki” ze Szkoły Podstawowej w Birczy, występ wokalny Katarzyny Mielnikiewicz.

Największą atrakcją turnieju był mecz pokazowy pomiędzy Eurobus Futsal Przemyśl a uczniami Szkoły Podstawowej z Leszczawy Dolnej. Spotkanie dostarczyło widzom mnóstwa emocji i pokazało, że sport to nie tylko rywalizacja, ale także wspaniała zabawa i integracja pokoleń.

Reklama

Imprezę swoją obecnością uświetnił bp Stanisław Jamrozek, który co roku wspiera duchowo dobroczynne wydarzenie. Wsparcie medialne zapewnił Artur Wilgucki, redaktor naczelny „Życia Podkarpackiego”. Jego udział w organizacji turniejów podkreślił prezes Stowarzyszenia – Stanisław Chrobak. Turniej poprowadzili Sabina Majewska oraz Lucjan Mielnikiewicz. Ich energia i profesjonalizm stworzyły niezapomnianą atmosferę wydarzenia.


O sprawiedliwy arbitraż zadbali: Zbigniew Chaszczyn, Andrzej Hreczka, Paweł Pawlus i Piotr Bielański. Swoje stoiska prezentowali: Nadleśnictwo Bircza, firma Transprzęt Zabłotce oraz 5. Batalion Strzelców Podhalańskich i Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, zapewniając dodatkowe atrakcje dla uczestników.

Reklama


Cały dzień upłynął w atmosferze radości, wspólnej zabawy i solidarności. Dzięki hojności darczyńców i wsparciu wszystkich zaangażowanych udało się pobić rekord zbiórki – zebrano aż 32 tys. 400 zł! To niesamowity wynik, który pokazuje, jak wielkie serca mają wszyscy, którzy włączyli się w tę inicjatywę. „Dziękujemy wszystkim zawodnikom, kibicom i sponsorom za zaangażowanie i pomoc. Szczególne podziękowania kierujemy do strażaków i wolontariuszy, kwestujących na terenie całej gminy. Razem pokazaliśmy, że sport i dobroczynność tworzą niezwyciężoną drużynę! Do zobaczenia na kolejnej edycji!” – podsumowują organizatorzy.
Red.

Sponsorzy

Burmistrz Anna Szymaszek oraz Rada Miasta i Gminy Bircza, starosta przemyski Bożena Ryczan, Delikatesy Premium „Nasz Sklep” w Birczy, Sołtysiak – Tour, Bank Spółdzielczy w Żurawicy, Rolniczy Handel detaliczny –Janusz Napora, Transprzęt Sanok, Ubezpieczenia Bircza Ewa i Radosław Pacławscy, Klimel, GS Samopomoc Chłopska w Birczy, Koło Gospodyń Wiejskich w Leszczawie Dolnej, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Brzeżawie, Stacja narciarska Laworta Ski, Hurtowania Owoców i Warzyw Aneta i Marek Bikowie, RAT- MIEL Mariusz Mielnikiewicz, Środowiskowy Dom Samopomocy w Birczy, Jan Pawlik, Eurobus, Studio KREATOR – Natalia Kwiatkowska, Salon kosmetyczny –- Patrycja Mirek, FHU GABI – Agata Demkiewicz, Studio Fryzur Paulina Stecyszyn, Łucja Witko – Bieszczady Producent tradycyjnych wyrobów wędliniarskich, LPG-GAZ Stara Bircza, Halina Olszewska, Daria Kowal, Elżbieta i Roman Staszkiewiczowie, Bud Ślimak, Ranczo Podkówka w Lipie, Delikatesy Piotruś Pan w Starej Birczy, wszystkie drużyny.

Reklama

Karolina Kowalska

 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/03/2025 14:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama