500 zł na każde dziecko, zwolnienie z podatku dochodowego obywateli do 26 roku życia, obniżenie kosztów pracy, trzynasta emerytura i przywrócenie komunikacji publicznej w małych miejscowościach – to elementy nowego rządowego pakietu Nowa Piątka PiS, które w ubiegły czwartek, 7 marca, zaprezentowała posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz i grupa radnych z Jarosławia i Przemyśla.
– Jak państwo wiecie, na ostatniej konwencji PiS prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki ogłosili pakiet rozwiązań prospołecznych nazwany Nową Piątką PiS – mówiła na[paywall] rozpoczęcie briefingu prasowego w swoim biurze poselskim Anna Schmidt-Rodziewicz.
To ona przedstawiła główne założenia pakietu. Opowiadała o rozszerzeniu funkcjonującego już niemal od początku rządów PiS programu 500+ i planach objęcia nim także pierwszego i jedynego dziecka w rodzinie . Przedstawiła też szczegóły koncepcji skierowanej do młodych ludzi rozpoczynających karierę zawodową. Dla nich PiS przewidziało zerową stawkę podatku dochodowego, a dla wszystkich podniesienie o 100 procent kosztów uzyskania dochodów.
Program skierowany do młodych obejmie osoby pracujące zarówno na umowy o pracę, jak i tych zarobkujących w oparciu o tzw. umowy śmieciowe. Wyłączeni z niego zostaną jednak młodzi przedsiębiorcy. Posłanka wymieniła też projekt wypłacenia emerytom trzynastej emerytury. Wreszcie mówiła o programie dofinansowań umożliwiających przywrócenie połączeń transportu publicznego z najmniejszymi miejscowościami.
W szczegóły wizji społecznej PiS wprowadzali też miejscy radni. – W marcu wzrosną emerytury i renty, nowością, która wejdzie w maju, jest dodatkowa emerytura, tak zwana trzynasta, która obejmie wszystkich seniorów – o ofercie PiS skierowanej do osób starszych mówiła Wanda Czerwiec.
–Program ten jest uhonorowaniem tych osób, które podjęły się trudu wychowania liczniejszej rodziny – mówił z kolei o programie emerytur dla matek, które wychowały co najmniej 4 dzieci, radny Piotr Baran. – Dzięki programowi „Maluch Plus” powstanie 28 tysięcy nowych miejsc opieki dla dzieci do 3 roku życia. 94 tys. miejsc otrzyma dofinansowanie do funkcjonowania – o kolejnym programie prorodzinnym mówił zaś Maciej Kamiński, radny miejski z Przemyśla.
Według wyliczeń przedstawionych przez posłankę wszystkie programy z Nowej Piątki będą kosztować skarb państwa około 42 mld zł. Na konferencji przedstawicielka partii rządzącej szczegółowo wyliczyła źródła finansowania tychże projektów. Mówiąc ogólnie, mają one trzy fundamenty.
Źródłem ma być przede wszystkim walka z nieprawidłowościami, polegająca m.in. na uszczelnieniu podatku VAT. Po drugie pieniądze mają pochodzić z oszczędności, wynikających między innymi z wdrażania programów cyfryzacji niektórych działań państwa. Wreszcie trzecie źródło to dobra koniunktura i lepszy niż zakładano wzrost gospodarczy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jasne, ja anonsuję wyczyny PISoBOLSZEWII:Np. Najwazniejsze 'dokonania' drużyny dojnej zmiany po trzech latach rządów:rekordowy deficyt w handlu zagranicznym;rekordowy import węgla z Rosji;rekordowe pieniądze z kieszeni podatnika na propagandę w TVP;rekordowa ilośc sprowadzonych z zagranicy śmieci;rekordowe układy, nepotyzm , kolesiostwo i niekompetencja;rekordowe wydatki na rząd, sejm, senat i prezydenta;rekordowa liczba rozwalonych limuzyn;rekordowy odstrzał dzików, łosi i żubrów;rekordowa liczba zlikwidowanych małych rodzinnych sklepów z powodu zakazu handlu;najwyzsze w całej Europie zanieczyszczenie powietrza i w efekcie rekordowe 45 tyś Polaków corocznie żegna się z życiem;najnizszy od 5 lat wskażnik koniunktury gospodarczej;najnizsze od 20 lat inwestycje w przemysle;najwyzsza od czasów wojny umieralność Polaków!!!!
Super!I tak trzymać!Glosuje na PIS. !!!!!!
Prezes postanowił i nakazał, to i towarzysze partyjni- dobrze nawazelinowani- "poszli" w teren głosić przedwyborczą nowinę naczelnika państwa. Partyjniaków nie interesuje, że za kilka lat ten system się rozdupcy. Liczy się tu i teraz ,czyli władza i kasa z nią związana dla towarzyszy- BMW- biernych, miernych, wiernych. Dojna Zmiana rządzi i dzieli.
PIRAMIDA FINANSOWA PIS , nie ma szans w dłuższym okresie czasu. Koniec to będzie finansowy Smoleńsk w wymiarze Państwa Polskiego.No ale jak mawiał Szwejk...,,co się panie najem to moje,,
O, Maciek znowu! Taki drugi"obatel".
Ania przy okazji wymieniła źródło finansowania tych bajeczek?
@AjaTypowy mieszczuch głosujący na antypolaków z PO
Lewak krzyczy w internecie: „Konstytucja, konstytucja !!” Słowa tego nie rozumie Tak jak słowa „prostytucja”. Wiedzę czerpie z Wikipedii, Myśli, że jest demokratą, Chce z tradycji polskiej czerpać, I być może być „Sarmatą”. Słuchaj więc lewacki człecze, Ty „ rycerzu” mój netowy, Przestań mózg już swój przegrzewać, Bo dostaniesz bólu głowy.
"Piątka" Kaczyńskiego: Nepotyzm,kumoterstwo, kolesiostwo, lizusostwo,oportunizm. W skrócie dojenie państwa przez nomenklaturę partyjną i ich rodziny.
Mam nadzieję że bezradna Dyrektror wzięła sobie urlop w szkole na czas "prezentacji" i latania po mediach
O tym że dla jednych zmniejszyli zus reżimówka klepie do obrzygania ,ale dla tych co o 100zł podwyższyli cicho sza
Jasne, ja anonsuję wyczyny PISoBOLSZEWII:Np. Najwazniejsze 'dokonania' drużyny dojnej zmiany po trzech latach rządów:rekordowy deficyt w handlu zagranicznym;rekordowy import węgla z Rosji;rekordowe pieniądze z kieszeni podatnika na propagandę w TVP;rekordowa ilośc sprowadzonych z zagranicy śmieci;rekordowe układy, nepotyzm , kolesiostwo i niekompetencja;rekordowe wydatki na rząd, sejm, senat i prezydenta;rekordowa liczba rozwalonych limuzyn;rekordowy odstrzał dzików, łosi i żubrów;rekordowa liczba zlikwidowanych małych rodzinnych sklepów z powodu zakazu handlu;najwyzsze w całej Europie zanieczyszczenie powietrza i w efekcie rekordowe 45 tyś Polaków corocznie żegna się z życiem;najnizszy od 5 lat wskażnik koniunktury gospodarczej;najnizsze od 20 lat inwestycje w przemysle;najwyzsza od czasów wojny umieralność Polaków!!!!
Super!I tak trzymać!Glosuje na PIS. !!!!!!
Prezes postanowił i nakazał, to i towarzysze partyjni- dobrze nawazelinowani- "poszli" w teren głosić przedwyborczą nowinę naczelnika państwa. Partyjniaków nie interesuje, że za kilka lat ten system się rozdupcy. Liczy się tu i teraz ,czyli władza i kasa z nią związana dla towarzyszy- BMW- biernych, miernych, wiernych. Dojna Zmiana rządzi i dzieli.