Obecny europoseł, szef sztabu Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba, poseł Bogdan Rzońca oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart otwierają listę kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego na Podkarpaciu. Są wśród nich dwie osoby z naszego regionu. Partia rządząca jest pierwszą, która odkryła karty przed majowymi wyborami.
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja br. Będziemy wybierać 52 europosłów. W całej UE wybory odbędą się w terminie od 23 do 26 maja br. Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów[paywall]. Polska podzielona jest na 13 okręgów wyborczych. Podkarpacie to okręg wyborczy nr 9. W lutym br. Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące „jedynek” i „dwójek” na listach w wyborach do PE. Wśród najmocniejszych kandydatów są m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga. Natomiast wśród „dwójek” znaleźli się m.in.: wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka PiS Beata Mazurek, wiceminister kultury Jarosław Sellin, minister Beata Kempa, wicemarszałek Senatu Maria Koc, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska i wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.
Prezentacja kandydatów z Podkarpacia odbyła się w Rzeszowie. Wiadomo, że listę otwierać będzie obecny europoseł, szef sztabu PiS Tomasz Poręba, poseł Bogdan Rzońca oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Czwarte miejsce na podkarpackiej liście PiS przypadło wicemarszałkowi województwa podkarpackiego, przemyślaninowi Piotrowi Pilchowi. Na liście znaleźli się też posłowie PiS z Podkarpacia – Krystyna Wróblewska oraz Kazimierz Gołojuch. „Siódemką” została wiceprzewodnicząca sejmiku województwa podkarpackiego Teresa Pamuła, która jest zarazem dyrektorem podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pochodzi z Horyńca-Zdroju. Jest absolwentką Akademii Rolniczej w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie wspólnej polityki rolnej. Była nauczycielką, animatorem kultury. Pracowała w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubaczowie. Za nią na liście znaleźli się członkowie zarządu województwa podkarpackiego: Stanisław Kruczek i Maria Kurowska. Ostatnie miejsce na liście zajmuje senator PiS Janina Sagatowska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."...Teresa Pamuła, dyrektor podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, będzie ubiegać się w najbliższych wyborach samorządowych o mandat radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego. 17 września 2018..."No i już się nasejmikowała, już dobro rolników lubaczowskich ma w nosie. "...Jednego dnia 20 kierowników z całego województwa straciło pracę. Odwołała ich nowa dyrektor podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Teresa Pamuła z PiS..." - bierna ale wierna wyznawczyni pisobolszewizmu.
Nam się należy jak to mówi klasyk z gminy Brzeszcze aparatczyk z PiS.
"Na zdjęciu z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim." - coś nie widzę tych gości na zdjęciu, czyżby poszli się w horynieckim błotku pobawić ???
Zazdrość to fatalne uczucie - kierując się miłością bliźniego proponuję zgłosić swoją kandydaturę np. do koalicji europejskiej.Wowczas usłyszymy jak to prężnie i z poświęceniem bedzie się pracować np. donosząc na własną Ojczyznę
Aby do koryta...
"...Teresa Pamuła, dyrektor podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, będzie ubiegać się w najbliższych wyborach samorządowych o mandat radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego. 17 września 2018..."No i już się nasejmikowała, już dobro rolników lubaczowskich ma w nosie. "...Jednego dnia 20 kierowników z całego województwa straciło pracę. Odwołała ich nowa dyrektor podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Teresa Pamuła z PiS..." - bierna ale wierna wyznawczyni pisobolszewizmu.
Nam się należy jak to mówi klasyk z gminy Brzeszcze aparatczyk z PiS.