Prezentację kandydatów na gospodarzy miast powiatowych poprowadziła w środowe popołudnie (1 sierpnia br.) posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz. Zaskoczeń nie było. Całą czwórkę do foteli włodarzy największych miast okręgu przymierzano od kilku tygodni.
W Przemyślu o stanowisko prezydenta ma powalczyć Janusz Hamryszczak, w Jarosławiu fotel burmistrza dla PiS ma zdobyć Bogdan Wołoszyn. W Przeworsku kandydatem PiS został Tomasz Kojder, a w Lubaczowie, jedyna kobieta w tym zestawieniu, Alicja Antonik. – Dlaczego te osoby? Powodów jest kilka. Przede wszystkim to[paywall] ludzie z wielkim doświadczeniem samorządowym, które od wielu lat pełniły i pełnią funkcje publiczne, osoby doświadczone, znające problemy miast, w których zamierzają kandydować – mówiła na spotkaniu z mediami posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz. Akcentowała, że ta grupa jest gwarancją współpracy pomiędzy władzami lokalnymi i władzami państwowymi. – Przez wiele lat jako parlamentarzyści dawaliśmy dzisiejszym włodarzom miast szansę na współpracę ponad podziałami. Chcemy, aby tymi miastami rządzili kandydaci, którzy nie będą się bali takiej współpracy – rekomendowała swoich kandydatów posłanka. Na konferencji podkreślano też znaczenie barw partyjnych. – Nasi kandydaci wystawiani w wyborach samorządowych idą pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Idziemy z otwartą przyłbicą, nie chowamy się pod szyldem komitetów obywatelskich, jak robią to niektórzy kandydaci PO – mówiła posłanka Anna Schmidt-Rodziewcz.
W pobliżu terenów inwestycyjnych poprowadzona jest linia kolejowa i bocznica, która by tam przebiegała, stanowiłaby znakomite odciążenie dla ruchu kołowego. Ponadto został już złożony projekt połączenia tych terenów z ulicą Kolejową poprzez przedłużenie ulicy Ofiar Katynia, ponieważ chcemy, by do wspomnianej strefy był dostęp z dwóch stron, a nie tylko od ulicy Technicznej. Najważniejszą sprawą jest promocja naszego miasta, która jest możliwa również dzięki temu, że Lubaczów to miasto o wielowiekowej kulturze, bogate w kresową działalność.
Młodzi ludzie, dobrze wykształceni, nie powrócą tu, jeśli nie będą mieć warunków do godnego życia, dlatego od wielu miesięcy apelowałem do władz miasta o to, by zaczęli budować mieszkania zarówno w ramach programu „Mieszkanie Plus”, jak i w ramach mieszkań komunalnych i socjalnych. Jarosław to miasto turystyczne, a płyta Rynku, na której się znajdujemy, wygląda ciągle źle – to też będzie jeden z elementów mojego planu. Stawiam też mocno na sport. Budowa kolejnej hali sportowej jest niezwykle istotnym elementem, bo Jarosław stać na to, by funkcjonowały tu drużyny na najwyższym poziomie, reprezentujące różne dziedziny sportu. Współpraca z rządem PiS, współpraca z marszałkiem województwa na pewno pozwoli na realizację wielu pomysłów, które znajdą odbicie w realiach i oparcie w budżecie miasta, ale także środkach pozyskiwanych z zewnątrz.
Bardzo ważnym punktem mojej działalności będzie również rozwiązanie problemów komunikacyjnych, zwłaszcza kłopotu z miejscami parkingowymi. Chciałbym wybudować parking na Słowackiego, a w samym centrum, w otoczeniu ratusza wprowadzić bezpłatną strefę ograniczonego postoju wzorem państw zachodnich, gdzie jest to praktykowane. W naszym regionie byłby to pomysł nowatorski. Przeworsk, jako stolica powiatu, boryka się z problemem stadionu miejskiego. Ten obiekt powinien być wizytówką miasta. Chciałbym, aby odpowiadał współczesnym standardom. Myślę, że te wszystkie założenia są do zrealizowania przede wszystkim dzięki dobrej współpracy, co pokazała aktywność pani poseł w ostatnich latach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A w Radymnie PiS nie ma swego kandydata? Dlaczego Pan Zdzisław nie został przedstawiony? Czyżby nie miał zamiaru ubiegać się o urząd burmistrza?
Radymno nie jest miastem powiatowym, Radymno jest miastem wiejskim, lub jak kto woli - jest miastem wieśniackim.
Poszerzenie granic Przemyśla czyli nowe pole do antagonizmów z sąsiednimi gminami czyli sianie nienawiści.Wprowadzenie kastowości czyli karta mieszkańca z ułudnymi zniżkami.Lepiej i godniej będzie wprowadzić na terenie miasta bezpłatne toalety tak miejskie jak też szczególnie w rejonie zielonego rynku.Mniejszy wydatek a wielki pożytek.I to w zasadzie wszystko na co będzie miasto stać
Wołoszyn nie kompromituj się , kto jak nie PIS blokuje rozwój Jarosławia, remont Krawszewskiego, utworzenie Pszok-u??? i wiele więcej. A teraz będziecie pier przez 6 mcy że miasto umiera i porzeba dobrego włodarza!!!!. jakoś nie potraficie jako rada miasta cokolwiek dla niego zrobić!!!!
pan hamryszczak kandydatem na prezydenta przemysla i dalej nic w przemyslu
Żółta sukienka to nie kolor słońca lecz symbol zdrady! A zatem jarosławianie drżyjcie...
Poszerzenie miasta? - a kto będzie chciał być mieszkańcem miasta - bankruta. Jaki z tego będzie pożytek dla mieszkańców Hurka, Krównik, Nehrybki czy Ostrowa i Prałkowiec. Popatrzecie co się w tych wsiach dzieje - czy po przyłączeniu do Przemyśla coś się tam wybuduje? Bardzo w to wątpię. Mieszkańcy podprzemyskich wsi są przeciwko powiększeniu!!!
Pan Hamryszczak bardzo się uaktywnił w mediach, a tu bum kandydat na prezydenta. Czyli bez zmian Choma czy on. Przemyśl umiera i taki ktoś nic nie zrobi. No może kler będzie miał lepiej .
PANIE WOŁOSZYN DAJŻE PAN SPOKÓJBURMISTRZEM NA DRUGĄ KADENCJĘ ZOSTANIE PAN PALUCH I TO JEST PEWNEWY NIE ZROBILIŚCIE NIC DLA TEGO MIASTA. KOMPLETNIE NIC.POMYSŁÓW MACIE MILIONY A ROBOTY ZERO.
Szacunek ,że Ci się chciało to pisać do tępego ludu to i tak nie dotrze ..
Tylko Pan Paluch na burmistrza i zmienić radnych bo mu zamiast pomagać rzucają mu kłody pod nogi.
A w Radymnie PiS nie ma swego kandydata? Dlaczego Pan Zdzisław nie został przedstawiony? Czyżby nie miał zamiaru ubiegać się o urząd burmistrza?
Radymno nie jest miastem powiatowym, Radymno jest miastem wiejskim, lub jak kto woli - jest miastem wieśniackim.
Poszerzenie granic Przemyśla czyli nowe pole do antagonizmów z sąsiednimi gminami czyli sianie nienawiści.Wprowadzenie kastowości czyli karta mieszkańca z ułudnymi zniżkami.Lepiej i godniej będzie wprowadzić na terenie miasta bezpłatne toalety tak miejskie jak też szczególnie w rejonie zielonego rynku.Mniejszy wydatek a wielki pożytek.I to w zasadzie wszystko na co będzie miasto stać