Reklama

PiS zaniepokojone sytuacją w mieście

– To nasza pierwsza konferencja prasowa w tej kadencji. Bardzo niepokoi nas sytuacja w Przemyślu. Źle się dzieje i trzeba jak najszybciej coś z tym zrobić – tymi słowami powitał dziennikarzy przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Maciej Kamiński.

Pierwszą z poruszonych kwestii była wciąż napięta sytuacja w Miejskim Zakładzie Komunikacji sp. z o.o.[paywall] – Sytuacja nie jest stabilna, nie jest bezpieczna. Oczywiście są czynione jakieś kroki, które mają ją polepszyć, ale wiemy od związków zawodowych, że jest źle. Nigdy w tej spółce nie było różowo, ale pisany obecnie scenariusz przedstawia się w czarnych kolorach. Nie wiemy, czy istnieje ryzyko, że komunikacja miejska stanie. W dalszym ciągu nie wiadomo, kto będzie prezesował spółce. Wiemy o likwidacji niektórych linii, choćby tak ważnej dla mieszkańców linii numer 17. Nie rozumiemy postawy władz miasta, kiedy władze gminy Żurawica deklarują finansowy wkład w jej reaktywację – stwierdził M. Kamiński.

Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości mówił o bardzo niejasnej sytuacji z budżetem obywatelskim (więcej w materiale ...) oraz zbywaniem miejskiego majątku. – Jesteśmy temu absolutnie przeciwni. Jeśli w ogóle ma do tego dochodzić, musi to być bardzo przemyślana decyzja. Budynek po byłym Gimnazjum numer 5 przy ulicy Grunwaldzkiej miał być wydzierżawiony jednej z placówek oświatowych, a naraz pojawiła się informacja o jego sprzedaży. Ten budynek jest w bardzo dobrym stanie. Przecież można byłoby tam przenieść niektóre jednostki miejskie z obiektów, które są w stanie fatalnym. Za chwilę trzeba będzie szukać pieniędzy, aby je wyremontować. Sprzeciwiamy się temu. Nie wiemy, jaki jest tego cel. Czy jest nim łatanie dziury budżetowej, czy coś innego? Po pół roku rządów nowej koalicji nic się nie dzieje. Nie mamy zamiaru nikogo atakować. Chcemy rozmawiać, ale do tej pory nikt za bardzo się do tego nie kwapi – podkreślił M. Kamiński.

– Mamy lawinę sygnałów od mieszkańców, ale i turystów, że estetyka i czystość w mieście pozostawiają wiele do życzenia. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów w mieście na rabatach kwiatowych jest busz. Jeżeli chcemy kogoś zaprosić do naszego miasta, musimy zadbać o dobre pierwsze wrażenie. Nieskoszoną trawą tego nie osiągniemy. Ludzie pytają nas, czy nie jest nam wstyd – dodał radny Daniel Dryniak. – Jeśli gospodarz chce zaprosić sąsiadów na grilla, pierwsze co robi, to porządkuje teren. Nie może być tak, że chcemy utworzyć park kulturowy w centrum miasta, a przedzierać się do niego trzeba będzie przez dżunglę – dodał.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2019-06-29 21:23:30

    Korvva - Ale bicie piany XDCoś się dzieje, ale nie wiadomo co się dzieje. Gdzieś nie jest różowo ale jest czarno. Ogólnie tęczowo rozumiem? Gdzieś jest jakaś dziura, ale nie wiadomo dlaczego. Nie wiedzą jaki cel. Jakaś lawina sygnałów zeszła - może dlatego chłodno się zrobiło. I że od turystów jakieś sygnały dostają. Ale co? Złapaliście jakiś sygnał z obcej cywilizacji? Macie jakieś listy czy tak tylko pier.... mówicie? Coś tam o trawie, że dla przyjezdnych jest jej za dużo i czy im wstyd?To teraz Ja jako mieszkaniec...TO WY JESTEŚCIE RADNYMI... DO   R O B O T Y !!!!!!!!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-06-29 21:40:40

    Rzeczywiscie wyglądaja na zmartwionych.Zauwazyli,ze to własnie oni doprowadzili miasto do zapaści.Oczywiście wyjścia z tej patowej sytuacji nie widzą.Są zbyt płytcy.Dlatego sie martwią i dumaja jakie prymitywne  harce  przygotowac na następna radę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pio - niezalogowany 2019-06-29 21:55:16

    A ja jestem zaniepokojony sytuacją radnych PiS....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama