Kilka dni temu krakowska firma „Texom” odebrała plac budowy pod przyszły kompleks basenów przy ul. Sanockiej w Przemyślu. Prace rozpoczną się od rozbiórki starego lodowiska. W tym miejscu stanie basen wewnętrzny z całą infrastrukturą.
– taki wpis zamieściła dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska tuż po przekazaniu pracownikom firmy „Texom”, głównemu wykonawcy kompleksu basenów, placu budowy[paywall].
Roboty rozpoczną się od rozbiórki istniejącego, kultowego już lodowiska. Inwestycja realizowana będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Prace projektowe jeszcze trwają. Wiadomo natomiast, co powstanie w miejscu byłego lodowiska.
Będzie to zapowiadany już wcześniej obiekt basenów wewnętrznych, na który składać się będą m.in.: pełnowymiarowa niecka basenu pływackiego o wymiarach 25x25 m z 10 torami o głębokości 1,8 m z podnoszonym dnem na pięciu torach, z trybuną na 80 miejsc, basen do nauki pływania i aqua aerobiku o wymiarach 12,5x10 m z dnem podnoszonym na wysokość od 0,9 m do 1,6 m, basen rekreacyjny o głębokości 1,05 m z atrakcjami basenowymi typu: masaże podwodne (ścienne i podłogowe), kaskady wodne szerokie i wąskie (masaż karku), ślizgawki prostokątne krótkie, „rwąca rzeka”, leżanki, grzybek – kurtyna wodna, brodzik dla dzieci z atrakcjami (m.in.: jeż wodny, gejzer wodno-powietrzny, ścianka wspinaczkowa dla najmłodszych oraz zjeżdżalnie dla najmłodszych dzieci), dwie zjeżdżalnie (rurowa i rodzinna) oraz jacuzzi.
Przekazanie terenu wykonawcy oznacza, że podczas nadchodzącej zimy w tamtym miejscu jazda na łyżwach będzie już niemożliwa. Ale lodowisko dla chętnych będzie i to całkiem blisko.
– Lodowisko na pewno będzie. Analizujemy, gdzie będzie najkorzystniej je zlokalizować. Czy w obrębie wodnego placu zabaw, czy na przykład na terenie dolnego parkingu kolejki. Rozmiar będzie identyczny do tego, jaki był na starej płycie lodowiska. Wszystkie możliwe do wykorzystania elementy już zabraliśmy, w tym przede wszystkim bandy. Nie będzie jednak zadaszone ze względów bezpieczeństwa
Reklama
– zapewniła G. Ostrowska.
Przemyśl na budowę kompleksu basenów otrzymał 30-milionowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Program Inwestycji Strategicznych. Łączny koszty ma się zamknąć w kwocie ponad 75 mln zł.
Budowa rozpocznie się od wspomnianego obiektu basenów wewnętrznych, ale w planach są także baseny zewnętrzne, które powstaną jednak nieco później. W ich skład wejdą m.in.: brodzik dla dzieci o głębokości do 40 cm, zjeżdżalnie, atrakcje dla dzieci, dwa baseny rekreacyjne o głębokości od 100 do 140 cm (wyposażone w atrakcje wodne typu: masaże podwodne, gejzery, dwie zjeżdżalnie rurowe o zróżnicowanej wysokości i długości, teren do leżakowania bezpośrednio przy basenach, plaża utwardzona z miejscami na leżaki) czy saunarium.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze