Reklama

Plac budowy kompleksu basenów przekazany. Lodowisko będzie nieopodal

Kilka dni temu krakowska firma „Texom” odebrała plac budowy pod przyszły kompleks basenów przy ul. Sanockiej w Przemyślu. Prace rozpoczną się od rozbiórki starego lodowiska. W tym miejscu stanie basen wewnętrzny z całą infrastrukturą.

  • „Koniec ponad 20-letniej historii. Właśnie oddaliśmy płytę lodowiska POSiR głównemu wykonawcy pod kompleksową budowę basenów. To wielki dzień dla wszystkich pracowników ośrodka. Dzień, który zaczyna pisać nową kartę historii tego miejsca. Będziemy stać na straży tej inwestycji, aby spełnić kolejne marzenia mieszkańców. Dziękujemy za wszystkie lata na tafli”

– taki wpis zamieściła dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska tuż po przekazaniu pracownikom firmy „Texom”, głównemu wykonawcy kompleksu basenów, placu budowy[paywall].

 

Projekt jeszcze powstaje

Roboty rozpoczną się od rozbiórki istniejącego, kultowego już lodowiska. Inwestycja realizowana będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Prace projektowe jeszcze trwają. Wiadomo natomiast, co powstanie w miejscu byłego lodowiska.

Będzie to zapowiadany już wcześniej obiekt basenów wewnętrznych, na który składać się będą m.in.: pełnowymiarowa niecka basenu pływackiego o wymiarach 25x25 m z 10 torami o głębokości 1,8 m z podnoszonym dnem na pięciu torach, z trybuną na 80 miejsc, basen do nauki pływania i aqua aerobiku o wymiarach 12,5x10 m z dnem podnoszonym na wysokość od 0,9 m do 1,6 m, basen rekreacyjny o głębokości 1,05 m z atrakcjami basenowymi typu: masaże podwodne (ścienne i podłogowe), kaskady wodne szerokie i wąskie (masaż karku), ślizgawki prostokątne krótkie, „rwąca rzeka”, leżanki, grzybek –  kurtyna wodna, brodzik dla dzieci z atrakcjami (m.in.: jeż wodny, gejzer wodno-powietrzny, ścianka wspinaczkowa dla najmłodszych oraz zjeżdżalnie dla najmłodszych dzieci), dwie zjeżdżalnie (rurowa i rodzinna) oraz jacuzzi.

Reklama

 

Lodowisko będzie

Przekazanie terenu wykonawcy oznacza, że podczas nadchodzącej zimy w tamtym miejscu jazda na łyżwach będzie już niemożliwa. Ale lodowisko dla chętnych będzie i to całkiem blisko.

– Lodowisko na pewno będzie. Analizujemy, gdzie będzie najkorzystniej je zlokalizować. Czy w obrębie wodnego placu zabaw, czy na przykład na terenie dolnego parkingu kolejki. Rozmiar będzie identyczny do tego, jaki był na starej płycie lodowiska. Wszystkie możliwe do wykorzystania elementy już zabraliśmy, w tym przede wszystkim bandy. Nie będzie jednak zadaszone ze względów bezpieczeństwa

Reklama

– zapewniła G. Ostrowska.

 

Baseny zewnętrzne nieco później

Przemyśl na budowę kompleksu basenów otrzymał 30-milionowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Program Inwestycji Strategicznych. Łączny koszty ma się zamknąć w kwocie ponad 75 mln zł.

Budowa rozpocznie się od wspomnianego obiektu basenów wewnętrznych, ale w planach są także baseny zewnętrzne, które powstaną jednak nieco później. W ich skład wejdą m.in.: brodzik dla dzieci o głębokości do 40 cm, zjeżdżalnie, atrakcje dla dzieci, dwa baseny rekreacyjne o głębokości od 100 do 140 cm (wyposażone w atrakcje wodne typu: masaże podwodne, gejzery, dwie zjeżdżalnie rurowe o zróżnicowanej wysokości i długości, teren do leżakowania bezpośrednio przy basenach, plaża utwardzona z miejscami na leżaki) czy saunarium.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama