Reklama

Plaga fałszywek na podkarpackich granicach

26/06/2024 09:41

– Na podkarpackich przejściach granicznych funkcjonariusze SG ujawnili kolejne próby wykorzystania nieprawdziwych praw jazdy. Tym razem fałszywką posłużyła się obywatelka Ukrainy i Białorusin – poinformował por. SG Piotr Zakielarz, Rzecznik Prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W pierwszym przypadku, w Medyce, do odprawy na wyjazd z Polski zgłosiła się 33-letnia Ukrainka. Cudzoziemka była kierowcą pojazdu, zatem skontrolowano także prawo jazdy. Szczegółowa analiza dokumenty potwierdziła jego fałszerstwo. Kobieta przyznała się do wykorzystania falsyfikatu i dobrowolnie poddała karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Dalszą podróż do Ukrainy kontynuowała w fotelu pasażera.

W Krościenku natomiast, strażnicy graniczni udaremnili próbę wykorzystania fałszywego prawa jazdy przez obywatela Białorusi. 36-latek okazał do kontroli dokument wydany rzekomo przez władze Białorusi. Uprawnienia okazały się jednak w całości podrobione. Mężczyźnie postawiono zarzut wykorzystania fałszywego dokumentu, do czego się przyznał. Jak przekazała służba prasowa BiOSG:

Reklama

„dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 2 tys. złotych. Ostatecznie ze względu na brak uprawnień i możliwości przekazania pojazdu do prowadzenia innej osobie, został zawrócony do Ukrainy”.

em.
 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2024 09:41
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama