To co przez lata nie udało się w Przemyślu, udało się Monice Kondro w Ostrowie. Rosnący w oczach Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy „Plaża Ostrów” będzie znakomita alternatywą dla mieszkańców Przemyśla i okolic, którzy, aby poczuć prawdziwe słoneczno-wodne kąpiele muszą ruszać np. do Radymna, Radawy, Rudy Różanieckiej czy nad Solinę. Otwarcie plaży planowane jest w ostatni weekend czerwca br.
To nie będzie typowe kąpielisko, a miejsce wykorzystywane do kąpieli, ale z szeregiem udogodnień i atrakcji. Skąd pomysł? – Narodził się w zeszłym roku, kiedy pojechaliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego „Tropicana” w Mielcu. Właścicielem jest kolega mojego przyjaciela Sebastiana. Kiedy weszliśmy tam i zobaczyliśmy piękny, złoty piasek, parasole z trzciny i wiele innych rzeczy, od razu podjęliśmy decyzję. Chcemy to samo zrobić na podprzemyskiej żwirowni, która przez lata zarosła krzakami i była zaniedbana do granic możliwości – wyjaśnia M. Kondro[paywall].
Następnego dnia po wizycie w Mielcu pani Monika była już w Urzędzie Gminy Przemyśl, aby zapytać do kogo należy ta działka. Była prywatna, doszła z właścicielem do porozumienia, kupiła, ogrodziła i zaczęła wspólnie z panem Sebastianem planować. – Wiedzieliśmy z Sebastianem, ile pracy nas czeka. Wszystko było zakrzaczone i zaśmiecone. Wykarczowaliśmy, wyrównaliśmy i wywalcowaliśmy teren, wyczyściliśmy akwen wodny. Podsypaliśmy brzegi piaskiem. Ogrom pracy fizycznej włożył w to wszystko właśnie Sebastian. To była codzienna robota od rana do wieczora. Potem przywieźliśmy kilkadziesiąt wywrotek złocistego piasku, którym będzie wysypana cała hektarowa plaża. Minimum 20 centymetrów w każdym miejscu – opowiada pani Monika.– Nie wiem, ilu ludzi może się tutaj zmieścić. Liczę, że dwa tysiące osób na pewno. Kończymy właśnie parking dla około stu samochodów. Z całą pewnością największym naszym zmartwieniem są drogi dojazdowe, które są w fatalnym stanie – narzeka pani Monika.
Otwarcie plaży planowane jest na pierwszy wakacyjny weekend, 25 – 26 czerwca br. Będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 20 oraz w niedziele od godziny 9 do 20. Całodniowy wstęp to 5 zł od osoby, a dzieci do 8 lat wchodzą bezpłatnie.
Przedsięwzięciu od samego początku kibicuje wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk. – Już od dawna myśleliśmy, jak by tu zagospodarować te piękne tereny. Nagle pojawił się inwestor, więc bardzo się ucieszyliśmy. Wszelkimi sposobami staramy się pomagać pani Monice. Chcemy, aby to miejsce wreszcie ożyło. Po drugiej stronie akwenu jest przystań harcerska. Może przy drużynie zuchowej uda się zorganizować jakieś rejsy żeglarskie. Jak najszybciej chcemy poprawić drogi dojazdowe, zwłaszcza tą za osiedlem mieszkaniowym. Mam zgodę radnych, aby ją wyrównać. Niebawem zwieziemy pospółkę i kamień, by w przszłości poprawiać nawierzchnię. Zrobimy wszystko, aby klienci nie narzekali, a my żebyśmy się nie wstydzili – zapewnił wójt A. Huk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ZNAKOMICIE! NARESZCIE! Zapadnijta się pod ziemię pomysłodawco tej psikawki za górę złotych monet na Sanockiej. Nareszcie jakiś kumaty człowiek zarobi pieniądze na mądrej inwestycji. To jest wyższość rynku i mózgu nad urzędnikiem, który jedyne co musi to 8 h wysiedziec w pracy.
Ale co się nie udało w Przemyślu, a może raczej udało, czyli jak do tej pory nie uległ dewastacji i zniszczeniu tak niezwykle urokliwy oraz cenny przyrodniczo obszar w obrębie miasta, który jest ewenementem i rzadkością w skali kraju.Tak więc może powinniśmy się z tego cieszyć niż wypisywać głupoty ?!? STARORZECZE NALEŻY OCHRONIĆ - PRACOWNIA.ORG.PL
Elegancko. Jeszcze tylko trochę wodę pofalować i będzie Copacabana.
a moczu wiecej niz wody po kilku dniach ;)
no ale też ta cała tzw. plaża w Ostrowie będzie płatna, tak samo albo i więcej, jak psikawka na Sanockiej ?!?!
Polaku zrób cos sam i daj innym skomentowac :) Moim zdaniem swietna inwestycja sam bede tam codziennie a jak bedzie wc to chetnie wyjde z wody :) Nie mierzcie wszystkich ludzi swoja miara :) a pozatym cena 5 czy 7 zł na cały dzien to chyba nie wiele za to ze ktos cos takiego odpalił i mozna z tego korzystać, moje gratulacje
Brawo, brawo, brawo,... ale obawiam się, że zaraz zagości tam "Sebixowy klimat z Oplem Calibrą w tle" i cały misterny plan w p@!#...
Sebixowy klimat jest w Radawi i wystarczy
i dychu za chlapanie się w ciepłym moczu .
Pamiętacie jak UM obiecywał 10 lat temu plażę miejską bezpłatną dla wszystkich na żwirowni ?
dniu 18.05.2016 w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyło się spotkanie z kombatantem Brygady Świętokrzyskiej NSZ por. Henrykiem Atemborskim ps. „Pancerny” i z Karolem Wołkiem prezesem Związku Żołnierzy NSZ. Podczas spotkania kombatant opowiadał o swoich doświadczeniach z czasów wojny oraz o Brygadzie Świętokrzyskiej, do której wstąpił mając szesnaście lat. Następnie prezes związku NSZ opowiedział o charakterze organizacji, historii powstania i inicjatywach tworzonych przez nią.
Na której żwirowni, bo koło Przemyśla są tylko dwie w sumie ?!?
Ciekawe czy będzie to plaża z ratownikiem i wyznaczonym akwenem do kąpieli czy tylko plaża z tabliczką "Zakaz kąpieli" za 5 zeta ?
A Choma najwybitniejszy po Kaczyńskim prezydent w historii podobnie jak w przypadku budowy w mieście np. otwartego basenu , hali sportowej , kina , plaży miejskiej itd. przez prawie 14 lat swoich pseudo rządów chciał dobrze , a wyszło jak zwykle w Przemyślu , czyli na plakatach przedwyborczych . Podobnie szuka frajera na dokończenie tej budy na wyciągu i jeździe narciarskim , dokończenie tego syfu czyli niby zielonego rynku , naprawienia tego spieprzonego boiska Czuwaju i Juwenii i innych marnych drobnych niby inwestycji. Sam zaś jako organizator skupi się jak zwykle na kolejnych pomnikach , ścieżkach rowerowych i innych nieistotnych pierdołach , zaś w Przemyślu jak zawsze najlepiej wychodzą imprezki i świętowanie , oraz procesje, w tym roku dodatkowo dodano święto kresowian z udziałem jednego miasteczka obecnie na Ukrainie Mościsk które całe wieki nie były i nie są miastem kresowym. I dalej picowanie , lanie wody , a nuż ktoś kolejny się nabierze, pa
ciekawie sie zapowiada, zobaczy sie w praniu ;)
no na pewno jak przyjdzie kilku takich jak Ty to co sie dziwić....skoro tak piszesz i wiesz że wszyscy "szczom" do tej wody to sam lepszy nie jesteś;) pozdrawiam.... Pomysł Super! Gratuluję i trzymam kciuki za rozwój inwestycji....
ZNAKOMICIE! NARESZCIE! Zapadnijta się pod ziemię pomysłodawco tej psikawki za górę złotych monet na Sanockiej. Nareszcie jakiś kumaty człowiek zarobi pieniądze na mądrej inwestycji. To jest wyższość rynku i mózgu nad urzędnikiem, który jedyne co musi to 8 h wysiedziec w pracy.
Ale co się nie udało w Przemyślu, a może raczej udało, czyli jak do tej pory nie uległ dewastacji i zniszczeniu tak niezwykle urokliwy oraz cenny przyrodniczo obszar w obrębie miasta, który jest ewenementem i rzadkością w skali kraju.Tak więc może powinniśmy się z tego cieszyć niż wypisywać głupoty ?!? STARORZECZE NALEŻY OCHRONIĆ - PRACOWNIA.ORG.PL
Elegancko. Jeszcze tylko trochę wodę pofalować i będzie Copacabana.