Reklama

„Plaża Ostrów” zaprasza! [ZDJĘCIA]

To co przez lata nie udało się w Przemyślu, udało się Monice Kondro w Ostrowie. Rosnący w oczach Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy „Plaża Ostrów” będzie znakomita alternatywą dla mieszkańców Przemyśla i okolic, którzy, aby poczuć prawdziwe słoneczno-wodne kąpiele muszą ruszać np. do Radymna, Radawy, Rudy Różanieckiej czy nad Solinę. Otwarcie plaży planowane jest w ostatni weekend czerwca br.

To nie będzie typowe kąpielisko, a miejsce wykorzystywane do kąpieli, ale z szeregiem udogodnień i atrakcji. Skąd pomysł? – Narodził się w zeszłym roku, kiedy pojechaliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego „Tropicana” w Mielcu. Właścicielem jest kolega mojego przyjaciela Sebastiana. Kiedy weszliśmy tam i zobaczyliśmy piękny, złoty piasek, parasole z trzciny i wiele innych rzeczy, od razu podjęliśmy decyzję. Chcemy to samo zrobić na podprzemyskiej żwirowni, która przez lata zarosła krzakami i była zaniedbana do granic możliwości – wyjaśnia M. Kondro[paywall].

Następnego dnia po wizycie w Mielcu pani Monika była już w Urzędzie Gminy Przemyśl, aby zapytać do kogo należy ta działka. Była prywatna, doszła z właścicielem do porozumienia, kupiła, ogrodziła i zaczęła wspólnie z panem Sebastianem planować. – Wiedzieliśmy z Sebastianem, ile pracy nas czeka. Wszystko było zakrzaczone i zaśmiecone. Wykarczowaliśmy, wyrównaliśmy i wywalcowaliśmy teren, wyczyściliśmy akwen wodny. Podsypaliśmy brzegi piaskiem. Ogrom pracy fizycznej włożył w to wszystko właśnie Sebastian. To była codzienna robota od rana do wieczora. Potem przywieźliśmy kilkadziesiąt wywrotek złocistego piasku, którym będzie wysypana cała hektarowa plaża. Minimum 20 centymetrów w każdym miejscu – opowiada pani Monika.

– Nie wiem, ilu ludzi może się tutaj zmieścić. Liczę, że dwa tysiące osób na pewno. Kończymy właśnie parking dla około stu samochodów. Z całą pewnością największym naszym zmartwieniem są drogi dojazdowe, które są w fatalnym stanie – narzeka pani Monika.
Otwarcie plaży planowane jest na pierwszy wakacyjny weekend, 25 – 26 czerwca br. Będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 20 oraz w niedziele od godziny 9 do 20. Całodniowy wstęp to 5 zł od osoby, a dzieci do 8 lat wchodzą bezpłatnie.

Reklama

Poprawią drogi dojazdowe

Przedsięwzięciu od samego początku kibicuje wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk. – Już od dawna myśleliśmy, jak by tu zagospodarować te piękne tereny. Nagle pojawił się inwestor, więc bardzo się ucieszyliśmy. Wszelkimi sposobami staramy się pomagać pani Monice. Chcemy, aby to miejsce wreszcie ożyło. Po drugiej stronie akwenu jest przystań harcerska. Może przy drużynie zuchowej uda się zorganizować jakieś rejsy żeglarskie. Jak najszybciej chcemy poprawić drogi dojazdowe, zwłaszcza tą za osiedlem mieszkaniowym. Mam zgodę radnych, aby ją wyrównać. Niebawem zwieziemy pospółkę i kamień, by w przszłości poprawiać nawierzchnię. Zrobimy wszystko, aby klienci nie narzekali, a my żebyśmy się nie wstydzili – zapewnił wójt A. Huk.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    yoko - niezalogowany 2016-05-23 21:08:09

    ZNAKOMICIE! NARESZCIE! Zapadnijta się pod ziemię pomysłodawco tej psikawki za górę złotych monet na Sanockiej. Nareszcie jakiś kumaty człowiek zarobi pieniądze na mądrej inwestycji.  To jest wyższość rynku i mózgu nad urzędnikiem, który jedyne co musi to 8 h wysiedziec w pracy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    SOAD - niezalogowany 2016-05-23 21:26:22

    Ale co się nie udało w Przemyślu, a może raczej udało, czyli jak do tej pory nie uległ dewastacji i zniszczeniu tak niezwykle urokliwy  oraz cenny przyrodniczo obszar w obrębie miasta, który jest ewenementem i rzadkością w skali kraju.Tak więc może powinniśmy się z tego cieszyć niż wypisywać głupoty ?!?   STARORZECZE NALEŻY OCHRONIĆ - PRACOWNIA.ORG.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    surfer - niezalogowany 2016-05-23 21:43:23

    Elegancko. Jeszcze tylko trochę wodę pofalować i będzie Copacabana.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama