31 lipca w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu uroczyście uczczono 100-lecie obecności kobiet w szeregach policji. Była do złożenia gratulacji i przekazania upominków na ręce pań aktywnie współtworzących policyjną formację.
Kobiety odgrywają coraz większą rolę w różnych służbach mundurowych, w tym właśnie w strukturach policji. To zarówno funkcjonariuszki pełniące służbę w mundurze, jak i pracownice cywilne tej formacji. Właśnie im dedykowane było niedawno święto, które zgromadziło w jarosławskiej komendzie policji nie tylko płeć piękną, ale też zaproszonych gości, w tym burmistrza Jarosławia Marcina Nazarewicza i starostę powiatu jarosławskiego Kamila Dziukiewicza. Obecni byli ponadto szef Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu podinsp. Jan Wojtowicz i jego zastępcy – mł. insp. Marek Hajduk i mł. insp. Marian Głowacki. W trakcie wydarzenia nie szczędzono słów uznania dla profesjonalizmu pań z zaangażowaniem realizujących przydzielone im zadania. Formą podziękowania były też listy gratulacyjne i symboliczne vouchery na zwiedzanie Muzeum Kamienica Orsettich oraz Podziemi Jarosławskich. Obecnie w jarosławskiej jednostce policji służbę pełni 67 kobiet zatrudnionych na różnych stanowiskach: od służby prewencyjnej i ruchu drogowego, przez pion dochodzeniowo-śledczy, na administracji kończąc.
Sympatyczne wydarzenie stałą się też areną uhonorowano dwóch policjantów – sierż. Artura Orzechowskiego i post. Huberta Łyżnia. 4 lipca br. obaj wykazali się bohaterską postawą. To dzięki ich błyskawicznej reakcji i zdecydowaniu w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia 6-miesięcznego dziecka możliwe było szybkie przetransportowanie go do szpitala. Policjanci zdecydowali o natychmiastowym transporcie radiowozem z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Dziś życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. Uroczystość zakończyły swobodne rozmowy i pamiątkowe zdjęcia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze