MOP Kaszyce na A4 został zamknięty do czasu opracowania i wdrożenia rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo w tym miejscu. Obecnie trwają prace zespołu ds. analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego.
W marcu br. na wysokości MOP-u Kaszyce w kierunku Korczowej na autostradzie A4 doszło do wypadków drogowych z udziałem autokarów – kilka osób zginęło, kilkadziesiąt zostało rannych.
– Zawsze po wypadkach ze skutkiem śmiertelnym, na miejscu zdarzenia ma miejsce wizja w terenie z udziałem Policji. Tak było również i w tym przypadku. W trakcie wizji dokonano przeglądu oznakowania, zabezpieczeń BRD i pozostałych elementów infrastruktury. Nie stwierdzono uchybień – zaznacza GDDKiA.
– Bariery energochłonne zostały zaprojektowane, a następnie wykonane w ramach budowy autostrady A4 zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dokumentacja posiada wszystkie wymagane przepisami uzgodnienia, a bariery posiadają niezbędne atesty. Ponadto bariery na tym odcinku montowane były pod nadzorem ich producenta, który wydał deklaracje zgodności dla zastosowanego urządzenia – uzupełnia GDDKiA.
Mimo to zdecydowano o czasowym zamknięciu MOP-u Kaszyce. Zespół złożony z przedstawicieli GDDKiA oraz policji przeprowadzi analizy mające na celu wypracowanie dodatkowych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwow tym miejscu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.MOP Kaszyce winien? Bariery winne? Czy ktoś całkowicie oszalał? Miejcie odrobinę honoru !
teraz zamknięty gratulacje a wcześniej nie... Będą jeden z drugim sprawdzać pić kawę i myśleć kiedy wyjść do domu... A raporty w tyłek można sobie wsadzić... Samo życie.
badzmy ostrozni - zycie.pl *** yt.com - poznaj to co jesz
Proponuję zamknąć autostradę od Wrocławia po granicę zachodnią. Tam co chwilę stłuczki i wypadki. I ofiary śmiertelne też. A może wystarczy przestrzegać ograniczeń, szczególnie gdy się prowadzi pojazd o dużej masie i wysokim środku ciężkości. To podstawa. A komentarza "u" zupełnie nie rozumiem. Czy MOP był otwarty dwa dni przed pierwszym wypadkiem? Ile aut osobowych, samochodów ciężarowych i autobusów spokojnie zjechało w tym miejscu? A to jakiś inaczej zaprojektowany i wykonany MOP na A4? NO LITOŚCI! I strasznie mnie ciekawi co sposób pracy "jednego z drugim" ma do ewidentnej bezmyślności obu kierowców.
A byłeś, wiedziałeś na tego mopa kiedy kolwiek?
No dobra, panowie/panie dyskutanci- powiem wprost, bo widzę, że chcecie udawać i nie kumać. Chodzi o winnego w Polsce, chodzi o płacenie odszkodowań. No i skrzętnie ukryto w opisie parę istotnych danych autobusowych. Szkoda dyskutować, wszystko jasne. Pozdrawiam Pele.
Od samego poczatku myslalam a teraz po tym co czytam stwierdzam to jeszcze bardziej ze to tylko chodzi o kase. Tyle razy tam zjeżdżałam na tego mopa i inni także i nic nie bylo a na raz wszytko jest źle. Sciema kase chca ciagnac od nas i tyle. Niech swoich kierowcow przeszkolą lepiej na nasze Polskie drogi bo jeździć nie umia.
Sprawa jest prosta. Należy na tym mopie postawić zakaz wjazdu dla ukraińskich kierowców i po kłopocie. Jak ktoś nie ma wyobraźni, to niech jeździ rowerem a nie prowadzi autobus.
Pomyślcie ile dzięki MOP osób szczęśliwie dojechało do celu podróży, mogąc odpocząć, przespać się chwilę. Teraz zostali pozbawieni tej możliwości.
MOP Kaszyce winien? Bariery winne? Czy ktoś całkowicie oszalał? Miejcie odrobinę honoru !
teraz zamknięty gratulacje a wcześniej nie... Będą jeden z drugim sprawdzać pić kawę i myśleć kiedy wyjść do domu... A raporty w tyłek można sobie wsadzić... Samo życie.
badzmy ostrozni - zycie.pl *** yt.com - poznaj to co jesz