Reklama

Po 2 tragicznych wypadkach autokarów MOP Kaszyce zamknięty

MOP Kaszyce na A4 został zamknięty do czasu opracowania i wdrożenia rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo w tym miejscu. Obecnie trwają prace zespołu ds. analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W marcu br. na wysokości MOP-u Kaszyce w kierunku Korczowej na autostradzie A4 doszło do wypadków drogowych z udziałem autokarów – kilka osób zginęło, kilkadziesiąt zostało rannych.  



Więcej przeczytasz tutaj: 
Tragiczny wypadek autokaru. 6 osób nie żyje
14 osób w stanie ciężkim, pierwsi poszkodowani opuścili szpitale
Kolejny wypadek ukraińskiego autokaru na A4. Nie żyje 1 osoba
[Wypadek autokaru na A4] Strażak z jarosławskiej komendy pierwszy udzielał pomocy, 2 osoby zaklinowane
„To musi być sen, to się nie dzieje naprawdę” – relacjonuje Arkadiusz Cichocki. Bohaterska postawa strażaka z jarosławskiej komendy PSP


 – Zawsze po wypadkach ze skutkiem śmiertelnym, na miejscu zdarzenia ma miejsce wizja w terenie z udziałem Policji. Tak było również i w tym przypadku. W trakcie wizji dokonano przeglądu oznakowania, zabezpieczeń BRD i pozostałych elementów infrastruktury. Nie stwierdzono uchybień – zaznacza GDDKiA.

– Bariery energochłonne zostały zaprojektowane, a następnie wykonane w ramach budowy autostrady A4 zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dokumentacja posiada wszystkie wymagane przepisami uzgodnienia, a bariery posiadają niezbędne atesty. Ponadto bariery na tym odcinku montowane były pod nadzorem ich producenta, który wydał deklaracje zgodności dla zastosowanego urządzenia – uzupełnia GDDKiA.

Mimo to zdecydowano o czasowym zamknięciu MOP-u Kaszyce. Zespół złożony z przedstawicieli GDDKiA oraz policji przeprowadzi analizy mające na celu wypracowanie dodatkowych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwow tym miejscu. 


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jolo - niezalogowany 2021-04-08 14:44:55

    MOP Kaszyce winien? Bariery winne? Czy ktoś całkowicie oszalał? Miejcie odrobinę honoru !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    u - niezalogowany 2021-04-08 15:44:53

    teraz zamknięty gratulacje a wcześniej nie... Będą jeden z drugim sprawdzać pić kawę i myśleć kiedy wyjść do domu... A raporty w tyłek można sobie wsadzić... Samo życie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2021-04-08 17:23:07

    badzmy ostrozni - zycie.pl ***  yt.com  - poznaj to co jesz

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama