Reklama

Po exsposé

10/10/2014 13:28

O ponad 50 milionów złotych w stosunku do tegorocznego budżetu wzrosną w 2015 r. wydatki Kancelarii Sejmu RP. Powód? Skończy się VII i zacznie VIII kadencja Sejmu, a to kosztuje.

Po pierwsze – posłowie, którzy nie dostaną odpowiedniej ilości głosów, dostaną odprawy. Kiedyś odprawa posłów oznaczała przegonienie ich, gdzie pieprz rośnie. Dziś odprawa to spora suma. Po drugie – część zwiększonych wydatków przeznaczy się na inwestycje przy ul. Wiejskiej. Niebawem do dyspozycji parlamentarzystów oddane zostaną dwie sale. Obie podziemne. Opozycja mówi, że to na wypadek, gdyby trzeba było się zapaść pod ziemię ze wstydu przed wyborcami z powodu niespełnionych obietnic. A powodów do zapadania się może być wiele, biorąc pod uwagę liczbę obietnic złożonych w exposé przez premier Ewę Kopacz. Hojnie obiecała niemal wszystko. Dzieciom więcej darmowych książek, rodzicom więcej na dzieci, górnikom stały fedrunek, pacjentom łatwe leczenie, a pozostałym wszystkiego najlepszego. Choć osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, aby nowe podziemne sale w Sejmie dostała w prezencie opozycja. I to ona mogła by się zapaść pod ziemię ze wstydu, że nie uwierzyła w spełnienie obietnic, które zostały spełnione. Chyba się jednak trochę rozmarzyłem.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama