Majowe spotkanie strażaków z całego Podkarpacia na malowniczym kalwaryjskim wzgórzu to już coroczna tradycja. Podobnie jak w latach poprzednich w tym roku, gromadząc się przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej, dziękowali oni za otrzymane łaski i opiekę, prosząc jednocześnie o błogosławieństwo. Wydarzenie było okazją do uhonorowania zasłużonych druhów OSP.
W pierwszą niedzielę maja na placu przed Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej zgromadzili się strażacy ochotnicy z całego województwa. Okazją była 29. Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków. Obchody rozpoczął uroczysty apel, podczas którego wyrażono wdzięczność wobec trudu, jaki każdego dnia swojej służby ponoszą druhowie oraz wręczono odznaczenia państwowe – Krzyże Zasługi przyznane przez Prezydenta RP i odznaczenia korporacyjne.
Krzyże Zasługi dla zasłużonych członków OSP za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej wręczyła wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, dziękując druhom za miniony rok działalności i kierując do nich słowa uznania i podziękowania...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 74% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze