Reklama

Po raz 29. pielgrzymowali do Matki Bożej Kalwaryjskiej

Majowe spotkanie strażaków z całego Podkarpacia na malowniczym kalwaryjskim wzgórzu to już coroczna tradycja. Podobnie jak w latach poprzednich w tym roku, gromadząc się przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej, dziękowali oni za otrzymane łaski i opiekę, prosząc jednocześnie o błogosławieństwo. Wydarzenie było okazją do uhonorowania zasłużonych druhów OSP.

W pierwszą niedzielę maja na placu przed Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej zgromadzili się strażacy ochotnicy z całego województwa. Okazją była 29. Podkarpacka Pielgrzymka Strażaków. Obchody rozpoczął uroczysty apel, podczas którego wyrażono wdzięczność wobec trudu, jaki każdego dnia swojej służby ponoszą druhowie oraz wręczono odznaczenia państwowe – Krzyże Zasługi przyznane przez Prezydenta RP i odznaczenia korporacyjne. 

Krzyże Zasługi dla zasłużonych członków OSP za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej wręczyła wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, dziękując druhom za miniony rok działalności i kierując do nich słowa uznania i podziękowania...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 74% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/05/2024 17:55
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama