Reklama

Po raz kolejny udowadniali, że autyzm to nie wyrok. Piknik integracyjny w Pikulicach na bis! [ZDJĘCIA]

W sobotę, 27 maja, nad Przemyślem świeciło słońce, a uśmiech rozpromieniał twarze uczestników pikniku integracyjnego pod hasłem: „Mam autyzm, rodzinę i przyjaciół”, który odbył się dzięki współpracy Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu i Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Nad Jaworem” odbywał się na Sobótki 23, w Pikulicach.

Pojazdy SOK, straży miejskiej, karetka czy wóz strażacki to tylko wybrane z atrakcji, jakie czekały na najmłodszych. Nie zabrakło malowania buziek, plenerowych gier, rozgrywek piłkarskich na dmuchanym boisku, a nawet konnych przejażdżek. 

Jeszcze bardziej kolorowo i radośnie zrobiło się dzięki podopiecznym korytnickiego WTZ, którzy przenieśli zebranych w świat cygańskich ballad. Na głodnych czekały pyszności z grilla, a na spragnionych rywalizacji – dziecięcy talent show.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Kuchciński zwrócił uwagę na fakt, jak istotna w autyzmie jest prowadzona od najmłodszych lat terapia – zarówno fizyczna, jak i umysłowa.

A tę, nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni, wsparli Ewelina i Krzysztof Kuncelmanowie, fundując minisiłownię, dzięki której najmłodsi nie tylko będą mogli pracować nad sprawnością fizyczną, ale dadzą też upust rozpierającej ich nierzadko energii.

Reklama


fot.Monika Rusinek
– Dzisiaj spotkaliśmy się, aby zwrócić uwagę na autyzm – podkreślił prezes przemyskiego oddziału PTWzK Andrzej Berestecki. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło m.in.: szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marka Kuchcińskiego, wicewojewody podkarpackiego Jolanty Sawickiej, wicemarszałka Piotra Pilcha i radnego Macieja Kamińskiego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama