W sobotę, 27 maja, nad Przemyślem świeciło słońce, a uśmiech rozpromieniał twarze uczestników pikniku integracyjnego pod hasłem: „Mam autyzm, rodzinę i przyjaciół”, który odbył się dzięki współpracy Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu i Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Nad Jaworem” odbywał się na Sobótki 23, w Pikulicach.
Pojazdy SOK, straży miejskiej, karetka czy wóz strażacki to tylko wybrane z atrakcji, jakie czekały na najmłodszych. Nie zabrakło malowania buziek, plenerowych gier, rozgrywek piłkarskich na dmuchanym boisku, a nawet konnych przejażdżek.
Jeszcze bardziej kolorowo i radośnie zrobiło się dzięki podopiecznym korytnickiego WTZ, którzy przenieśli zebranych w świat cygańskich ballad. Na głodnych czekały pyszności z grilla, a na spragnionych rywalizacji – dziecięcy talent show.
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Kuchciński zwrócił uwagę na fakt, jak istotna w autyzmie jest prowadzona od najmłodszych lat terapia – zarówno fizyczna, jak i umysłowa.
A tę, nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni, wsparli Ewelina i Krzysztof Kuncelmanowie, fundując minisiłownię, dzięki której najmłodsi nie tylko będą mogli pracować nad sprawnością fizyczną, ale dadzą też upust rozpierającej ich nierzadko energii.

fot.Monika Rusinek
– Dzisiaj spotkaliśmy się, aby zwrócić uwagę na autyzm – podkreślił prezes przemyskiego oddziału PTWzK Andrzej Berestecki. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło m.in.: szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marka Kuchcińskiego, wicewojewody podkarpackiego Jolanty Sawickiej, wicemarszałka Piotra Pilcha i radnego Macieja Kamińskiego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze