Reklama

Po torach bezpośrednio do Wiednia. Nowe połączenia kolejowe

28/12/2019 15:51

Łatwiejsze wyjazdy zagraniczne z Rzeszowa i Przemyśla oraz nowe połączenia krajowe – to najważniejsze nowości dla województwa podkarpackiego w nowym, rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wszedł w życie 15 grudnia br. Z nadsańskiego miasta możemy teraz pojechać m.in. do Wiednia czy Graz w Austrii.

 Zwiększyła się łączna liczba połączeń z Rzeszowa i Przemyśla do Warszawy. Rzeszów i stolicę łączy 8 pociągów, zaś Przemyśl i stolicę 6. W obydwu przypadkach to o jeden pociąg więcej niż[paywall] w rozkładzie na sezon 2018/2019. Nowym pociągiem jest EIC Banach relacji Przemyśl – Kraków – Warszawa – Gdynia, kursujący w soboty w stronę Pomorza, a w niedzielę w odwrotnej relacji, z powrotem na Podkarpacie. W Przemyślu będzie skomunikowany z pociągami z i do Odessy. Dotychczasowy pociąg IC Banach, który jeździł na trasie Przemyśl – Sandomierz – Warszawa, zastąpił TLK Witos, który jedzie w dłuższej relacji Przemyśl – Sandomierz – Warszawa – Bydgoszcz.

Południe Polski, w tym Podkarpacie, jest teraz jeszcze lepiej skomunikowane z Czechami i Austrią poprzez uruchomienie 2 nowych połączeń międzynarodowych. Pociąg IC Porta Moravica jedzie w relacji Przemyśl – Kraków – Katowice – Ostrawa – Wiedeń – Graz. TLK Galicja, wcześniej kursujący w kategorii IC między Przemyślem a Krakowem, jedzie na dłuższej trasie Przemyśl – Kraków – Katowice – Ostrawa.

Reklama

Z kolei w składzie IC Przemyślanin relacji Przemyśl – Świnoujście pojawiła się grupa wagonów do Słupska, jadących przez Piłę i Białogard. Pociąg nie będzie już prowadził grupy wagonów do Berlina, przełączanych w Katowicach do IC Nightjet. Wagony do stolicy Niemiec prowadzone są w pociągu TLK Pogórze i zostaną przełączone do IC Nightjet we Wrocławiu.

Nowy TLK Lubomirski z Przemyśla do stolicy

Trasę zmienił nocny pociąg TLK Ustronie relacji Przemyśl – Kołobrzeg. Wrócił na trasę podstawową przez Warszawę i jedzie w skróconej relacji Kraków – Kołobrzeg. Pociąg TLK Małopolska, który w starym rozkładzie jeździł z Gdyni do Przemyśla, od 15 grudnia, zamiast do województwa podkarpackiego, jedzie do Zakopanego i Krynicy-Zdroju. W zamian za to obsługę relacji trasy z Podkarpacia do Krakowa i Warszawy uzupełnił dodatkowo nowy pociąg TLK Lubomirski relacji Przemyśl – Warszawa.

Reklama

Z IC na TLK zmieniła się kategoria pociągu Matejko. Jedzie w relacji Przemyśl – Kraków – Katowice – Bielsko-Biała, zamiast dotychczasowej Przemyśl – Świnoujście. Będzie można dojechać nim do Krakowa na 8 rano, a z Krakowa wyjechać do Przemyśla po 16. Zmieniła się końcówka trasy składu IC Siemiradzki, jeżdżącego z i do Przemyśla: z Wrocławia jedzie do Jeleniej Góry, zamiast – jak dotychczas – do Poznania. W planie pociągu IC Chełmoński relacji Przemyśl – Jelenia Góra będzie kursować IC Hetman relacji Lublin/Zamość – Rzeszów – Kraków – Wrocław. Dotychczasowy pociąg IC Wisłoka relacji Przemyśl – Kraków został zastąpiony przez TLK Łukasiewicz, kursujący w tej samej relacji.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Hcvb - niezalogowany 2019-12-29 08:43:55

    Zmywaki nie będą się już musiały przesiadsć.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    iii - niezalogowany 2019-12-29 10:06:44

    typowe podkarpackie ciasne do granic myślenie...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-12-29 11:58:39

    Hcvb- ciasny umysł to i myśli nijakie.Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia  to lepiej milczeć - inaczej ŻENADA jak wyżej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama