Łatwiejsze wyjazdy zagraniczne z Rzeszowa i Przemyśla oraz nowe połączenia krajowe – to najważniejsze nowości dla województwa podkarpackiego w nowym, rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wszedł w życie 15 grudnia br. Z nadsańskiego miasta możemy teraz pojechać m.in. do Wiednia czy Graz w Austrii.
Zwiększyła się łączna liczba połączeń z Rzeszowa i Przemyśla do Warszawy. Rzeszów i stolicę łączy 8 pociągów, zaś Przemyśl i stolicę 6. W obydwu przypadkach to o jeden pociąg więcej niż[paywall] w rozkładzie na sezon 2018/2019. Nowym pociągiem jest EIC Banach relacji Przemyśl – Kraków – Warszawa – Gdynia, kursujący w soboty w stronę Pomorza, a w niedzielę w odwrotnej relacji, z powrotem na Podkarpacie. W Przemyślu będzie skomunikowany z pociągami z i do Odessy. Dotychczasowy pociąg IC Banach, który jeździł na trasie Przemyśl – Sandomierz – Warszawa, zastąpił TLK Witos, który jedzie w dłuższej relacji Przemyśl – Sandomierz – Warszawa – Bydgoszcz.
Południe Polski, w tym Podkarpacie, jest teraz jeszcze lepiej skomunikowane z Czechami i Austrią poprzez uruchomienie 2 nowych połączeń międzynarodowych. Pociąg IC Porta Moravica jedzie w relacji Przemyśl – Kraków – Katowice – Ostrawa – Wiedeń – Graz. TLK Galicja, wcześniej kursujący w kategorii IC między Przemyślem a Krakowem, jedzie na dłuższej trasie Przemyśl – Kraków – Katowice – Ostrawa.
Z kolei w składzie IC Przemyślanin relacji Przemyśl – Świnoujście pojawiła się grupa wagonów do Słupska, jadących przez Piłę i Białogard. Pociąg nie będzie już prowadził grupy wagonów do Berlina, przełączanych w Katowicach do IC Nightjet. Wagony do stolicy Niemiec prowadzone są w pociągu TLK Pogórze i zostaną przełączone do IC Nightjet we Wrocławiu.
Trasę zmienił nocny pociąg TLK Ustronie relacji Przemyśl – Kołobrzeg. Wrócił na trasę podstawową przez Warszawę i jedzie w skróconej relacji Kraków – Kołobrzeg. Pociąg TLK Małopolska, który w starym rozkładzie jeździł z Gdyni do Przemyśla, od 15 grudnia, zamiast do województwa podkarpackiego, jedzie do Zakopanego i Krynicy-Zdroju. W zamian za to obsługę relacji trasy z Podkarpacia do Krakowa i Warszawy uzupełnił dodatkowo nowy pociąg TLK Lubomirski relacji Przemyśl – Warszawa.
Z IC na TLK zmieniła się kategoria pociągu Matejko. Jedzie w relacji Przemyśl – Kraków – Katowice – Bielsko-Biała, zamiast dotychczasowej Przemyśl – Świnoujście. Będzie można dojechać nim do Krakowa na 8 rano, a z Krakowa wyjechać do Przemyśla po 16. Zmieniła się końcówka trasy składu IC Siemiradzki, jeżdżącego z i do Przemyśla: z Wrocławia jedzie do Jeleniej Góry, zamiast – jak dotychczas – do Poznania. W planie pociągu IC Chełmoński relacji Przemyśl – Jelenia Góra będzie kursować IC Hetman relacji Lublin/Zamość – Rzeszów – Kraków – Wrocław. Dotychczasowy pociąg IC Wisłoka relacji Przemyśl – Kraków został zastąpiony przez TLK Łukasiewicz, kursujący w tej samej relacji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zmywaki nie będą się już musiały przesiadsć.
typowe podkarpackie ciasne do granic myślenie...
Hcvb- ciasny umysł to i myśli nijakie.Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to lepiej milczeć - inaczej ŻENADA jak wyżej.
Już niektórym żal dupe ściska bo sam nie pojedzie , normalne polskie myślenie .
No i bardzo dobrze :) Zawsze to jakieś nowe możliwości!
Każdy sposób na ucieczkę z tego miasta zapomnianego przez Boga jest dobra
Warto pojechać i zobaczyć inny świat..., polecam :)
Zmywaki nie będą się już musiały przesiadsć.
typowe podkarpackie ciasne do granic myślenie...
Hcvb- ciasny umysł to i myśli nijakie.Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to lepiej milczeć - inaczej ŻENADA jak wyżej.