Reklama

Pobiegnij „Tropem Wilczym”

08/02/2015 15:16

Przemyśl dołącza do miast, które organizują Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Impreza odbędzie się 1 marca.

Do wyboru będą dwie trasy. Dłuższa, licząca 11 kilometrów prowadzić będzie przez Park Miejski, wyciąg narciarski, Zielonkę, las i z powrotem tą samą trasą. Krótsza odbędzie się na terenie Parku Miejskiego na dystansie 1963 metrów, symbolizującym datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych. Początek obu biegów w bramie Zamku Kazimierzowskiego o godz. 12.00. Każdy uczestnik otrzyma wyjątkową koszulkę z nadrukiem o tematyce biegu oraz medal.

W czasie trwania imprezy prowadzona będzie również zbiórka publiczna na budowę Szkoły z Polskim Językiem Nauczania w Łanowicach (dawne województwo lwowskie) im. płk. Franciszka Niepokólczyckiego (prezes II Zarządu WiN).

Reklama

Dzień wcześniej o godz. 16.00 w bibliotece miejskiej odbędzie się projekcja filmu i prelekcja, poświęcone Żołnierzom Wyklętym.

Szczegóły: Przemyski Klub Biegaczatel. 792 004 723

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama