Przemyśl dołącza do miast, które organizują Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Impreza odbędzie się 1 marca.
Do wyboru będą dwie trasy. Dłuższa, licząca 11 kilometrów prowadzić będzie przez Park Miejski, wyciąg narciarski, Zielonkę, las i z powrotem tą samą trasą. Krótsza odbędzie się na terenie Parku Miejskiego na dystansie 1963 metrów, symbolizującym datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych. Początek obu biegów w bramie Zamku Kazimierzowskiego o godz. 12.00. Każdy uczestnik otrzyma wyjątkową koszulkę z nadrukiem o tematyce biegu oraz medal.
W czasie trwania imprezy prowadzona będzie również zbiórka publiczna na budowę Szkoły z Polskim Językiem Nauczania w Łanowicach (dawne województwo lwowskie) im. płk. Franciszka Niepokólczyckiego (prezes II Zarządu WiN).
Dzień wcześniej o godz. 16.00 w bibliotece miejskiej odbędzie się projekcja filmu i prelekcja, poświęcone Żołnierzom Wyklętym.
Szczegóły: Przemyski Klub Biegacza – tel. 792 004 723

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze