W piątek, 8 maja, przed g. 13, dyżurny KPP w Przeworsku otrzymał zgłoszenie, że podczas prowadzonych prac ziemnych w Mirocinie operator koparki wykopał niewybuchy. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponował funkcjonariuszy.
Mundurowi potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli miejsce przed osobami postronnymi a funkcjonariusz z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego określił niebezpieczne znalezisko jako pociski do armatki przeciwpancernej pochodzące z okresu II wojny światowej.
„O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z 21. Batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, którzy wywieźli niewybuchy do miejsca ich neutralizacji”
– poinformowała przeworska komenda.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze