Reklama

Podczas przekazywania broni padły niekontrolowane strzały. Ranni żołnierze z Żurawicy

28/08/2024 13:23

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało w serwisie X o incydencie, do którego doszło wczoraj (27 sierpnia) około g. 18.45 w pobliży Nowej Łuki (woj. podlaskie).

Podczas przekazywania broni w trakcie zmiany posterunku padły niekontrolowane strzały z broni służbowej, w wyniku których w nogę został postrzelony żołnierz 1 batalionu czołgów w Żurawicy/18 Dywizja Zmechanizowana

– czytamy w komunikacie.

Na miejscu zdarzenia żołnierzowi udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie niezwłocznie został przetransportowany do szpitala w Białymstoku przy użyciu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

– przekazało dalej dowództwo.

Jak potwierdziło, stan żołnierza jest stabilny i nie występuje zagrożenie życia.

Reklama

W zdarzeniu ucierpiał jeszcze jeden żołnierz z tej samej jednostki, który został ranny w palec dłoni. Ten trafił do szpitala w Hajnówce.

Życiu obu żołnierzy nie zagraża niebezpieczeństwo. W zdarzeniu nie brały udziału osoby trzecie. Rodziny poszkodowanych zostały poinformowane o nieszczęśliwym wypadku i objęte opieką psychologiczną

– czytamy dalej w komunikacie na portalu X.

Czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia prowadzi Żandarmeria Wojskowa.

 

em.

Aplikacja na Androida

Źródło: Portal X. Aktualizacja: 28/08/2024 13:33
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama