Dzieci z Polski i Ukrainy były najważniejszymi gośćmi Pałacu Prezydenckiego 1 czerwca br. Wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięły udział w corocznej akcji „Bezpieczne wakacje” promującej właściwe zachowania podczas wypoczynku. W imprezie nie zabrakło przemyskich akcentów.
– Dzieciom z Ukrainy, które znalazły w Polsce bezpieczne schronienie, chcę powiedzieć, że żadne dziecko nie powinno doświadczać tego, czego wy doświadczacie teraz. To nieodpowiedzialni dorośli wywołali tę okrutną wojnę, której jesteście ofiarami. Ale my bardzo głęboko wierzymy, że ta wojna szybko się skończy i będziecie mogli bezpiecznie wrócić do swojej Ojczyzny – powiedziała podczas spotkania A. Kornhauser-Duda[paywall].
Prezydent A. Duda wyróżnił czterech młodych bohaterów – chłopców, którzy we właściwy sposób zareagowali i udzielili pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia innej osoby.
Podczas wizyty w Pałacu Prezydenckim młodzi goście mogli sobie przypomnieć i nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, właściwego wykorzystywania numerów alarmowych, a także bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach przedstawicieli służb, formacji i instytucji ratowniczych oraz mundurowych dotyczących zasad właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia, a także zasad poruszania się pieszych i rowerzystów, zasad obowiązujących w czasie górskich wędrówek, wypoczynku nad wodą, techniki udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa drogowego. „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” to wydarzenie cykliczne z udziałem pary prezydenckiej, organizowane od 2017 r.
Pięknym przemyskim akcentem tej wyjątkowej uroczystości był występ zespołu „Szarotki” z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla, wchodzącego w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze