Reklama

Podkarpaccy pasjonaci fotografii w galerii Rynek 6

26/02/2023 09:29

„Podkarpackie Teraz. Kontynuacja 8” – pod takim tytułem zaprezentowali swoje prace pasjonaci fotografii z całego Podkarpacia. Piątkową wystawę z okazji ósmej edycji projektu otworzyły dyrektor JOKiS Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska oraz kurator wystawy Marzena Stęc.

Wystawy, których organizację zainicjowała JAF w 2016 roku, są okazją do integracji pasjonatów fotografii z całego Podkarpacia.

W galerii Rynek 6 mogli się zaprezentować przedstawiciele klubów z Krosna, Rzeszowa, Przeworska, Jarosławia i Węgierki, którzy swoje prace mogli przedstawić jedynie na czterech planszach – każdy klub i stowarzyszenie miało wyznaczoną, taką samą dla każdego, przestrzeń do prezentacji[paywall].

Różnorodna tematyka zdjęć podkreślała klimat wystawy zbiorowej: od portretów, przez florę i faunę, po pejzaże i fotografię miejską, często związaną z regionem. Co ciekawe Jarosław pojawiał się na zdjęciach nie tylko jarosławskich fotografów.

Prowadzące spotkanie wspomniały o pierwszych prezesach Jarosławskiej Agencji Fotograficznej – Michale Machu oraz Tobiaszu Nogaju, którzy nie mogli się pojawić na wernisażu, a to właśnie oni byli pomysłodawcami wydarzenia, a także współpracy klubów z regionu.

Dla wszystkich artystów prezentujących swoje prace przygotowano podziękowania oraz mały prezent – kalendarz z fotografiami Jarosławia.
MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama