Reklama

Podkarpacka brygada rośnie w siłę

48 ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej, w tym 14 kobiet, rozpoczęło szkolenie podstawowe. Koordynatorem 16-dniowego szkolenia będzie 34 Batalion Lekkiej Piechoty w Jarosławiu. Podsumowaniem zaś uroczysta przysięgą wojskowa, która odbędzie się 29 listopada br.

Kandydaci 16-dniowe szkolenie rozpoczęli tuż po przekroczeniu bramy koszar w Jarosławiu przy ul. 3 Maja 67. Po dokonaniu przez komisję rekrutacyjną formalności ewidencyjnych rekruci odbyli pierwszy test sprawności fizycznej (3-kilometrowy marszobieg, skłony tułowia oraz pompki). –Kolejne dni spędzą w Jarosławiu. Największy nacisk położony zostanie na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki oraz udzielania pierwszej pomocy[paywall]. Będzie także szkolenie taktyczne, które połączy wszystkie zagadnienia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Priorytetem jest szkolenie strzeleckie, w tym nauka budowy i posługiwania się karabinkiem GROT, a przede wszystkim prowadzenie ognia do celów. Podsumowaniem szkolenia podstawowego jest tak zwana pętla taktyczna, stanowiąca nie tylko pierwszy poważny sprawdzian efektów szkolenia, lecz również przepustkę do dalszych etapów służby w WOT – poinformował rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Witold Sura.

Owa pętla stanowi szereg zadań taktycznych, obejmujących zagadnienia z zakresu całej „szesnastki”, zaliczanych w ciągu 24-godzinnego ćwiczenia pododdziałów szkolnych. Wykonywane jest niezależnie od warunków pogodowych i jest dość intensywne. Przyszli żołnierze muszą się nie tylko wykazać wiedzą i umiejętnościami praktycznymi, ważne jest również przygotowanie fizyczne i mentalne.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-11-28 17:58:36

    ... i zapamiętajcie, żołnierze, to działo może prowadzić okrężny ostrzał w zakresie 180 stopni!- Ale panie sierżancie, okrąg ma 360 stopni!- Zamknąć mordę szeregowy, mówiłem o takim małym okręgu!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-11-28 18:05:44

    - Tato, chcę wstąpić do wojska.- Do wojska? Oszalałeś?! Chcesz żyć w ciągłym strachu?! Chcesz, żeby jakiś psychopata nad tobą ciągle ci rozkazywał i kontrolował każdy twój ruch?!- Nie. Właśnie dlatego chcę opuścić dom i wstąpić do wojska.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-11-28 18:13:33

    - Żołnierzu co będzie jeśli kula odstrzeli wam ucho?- Będę gorzej słyszał- A jeśli odstrzelą Ci drugie ucho?- Nic nie będę widział- A to dlaczego?- Bo mi hełm na oczy spadnie----------------------------------------------...to tyle na dzisiaj, teraz wstawiajcie swoje kawały :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama