Podkarpaccy policjanci zakończyli działania prowadzone w trakcie Wielkanocy i podzielili się ich podsumowaniem. W ciągu czterech dni tego świątecznego weekendu, na drogach Podkarpacia, doszło do 14 wypadków drogowych, w których rannych zostało 13 osób a 2 osoby zginęły. Funkcjonariusze zatrzymali też 51 nietrzeźwych kierowców.
Policjanci pełniący służbę na drogach regionu, zwracali w tym świątecznym czasie uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości. Reagowali też m.in.: na nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.
Na podkarpackich drogach, podczas wielkanocnego weekendu, doszło do 14 wypadków, w których rannych zostało 13 osób. Niestety, doszło też do 2 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W jednym z nich, w piątek, 3 kwietnia, w Leśnej Woli (pow. rzeszowski), kierujący motocyklem marki Yamaha, na łuku drogi, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem po czym uderzył w ogrodzenie jednej z posesji i pomimo udzielonej pomocy, zmarł. Pasażer, który jechał z nim, z obrażeniami został przewieziony do szpitala.
Do kolejnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło w niedzielę wielkanocną w Paszowej (pow. leski). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Mini Cooperem, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania, potrącił rowerzystę. Ten został przewieziony do szpitala, lecz tam, w wyniku poniesionych obrażeń, zmarł.
„Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach to wspólna odpowiedzialność – zależy nie tylko od działań policjantów, ale przede wszystkim od rozsądku i odpowiedzialności wszystkich uczestników ruchu”
Reklama
– konkluduje podkarpacka policja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze