Reklama

Podkarpackie uzdrowiska stawiają na ścisłą współpracę


Uzdrowiska zlokalizowane na Podkarpaciu, w tym także horynieckie, chcą wspólnie rozwijać potencjał turystyczny i leczniczy regionu, by stał się on rozpoznawalnym centrum zdrowia i turystyki uzdrowiskowej w Polsce. W tym celu parafowały list intencyjny o współpracy przy budowie i promocji wspólnej marki „Uzdrowiska Podkarpackie”.


Przestrzenią do omówienia ważnych założeń tej współpracy i parafowania dokumentu było trzydniowe, wrześniowe Forum „Uzdrowiska Podkarpackie”, poświęcone przyszłości i promocji kurortów funkcjonujących w województwie podkarpackim. Oprócz włodarzy gmin  Dębica (Adam Pieniążek), Iwonicz-Zdrój (Grzegorz Nieradka), Rymanów (Grzegorz Wolczański) i Solina (Adam Piątkowski) wziął w nim udział także Robert Serkis, burmistrz gminy Horyniec-Zdrój w powiecie lubaczowskim. Wszyscy samorządowcy, reprezentujący wymienione obszary, na których uzdrowiska funkcjonują, wspomniany wyżej dokument o zacieśnieniu współpracy podpisali. Oprócz nich uczynił to także marszałek województwa Władysław Ortyl.

Parafujący list intencyjny włodarze zadeklarowali w nim wolę wspólnego działania w celu osiągnięcia korzyści dla całego regionu i podejmowania wspólnych inicjatyw, które przyczynią się do rozwoju turystyki uzdrowiskowej w województwie. Strony zobowiązały się do podejmowania konkretnych działań w ramach tej współpracy, zgodnie z ustalonymi celami. A takim jest m.in. stworzenie wspólnej marki. Ma ona pozwolić na skuteczniejszą promocję podkarpackich uzdrowisk w Polsce i za granicą, a także na zwiększenie szans na pozyskiwanie środków zewnętrznych, wymianę doświadczeń między gminami i sprzyjać realizacji nowych pomysłów na ofertę dla kuracjuszy i turystów.

Reklama

Horyniec liderem

Horyniec-Zdrój od lat jest jednym z najważniejszych punktów na uzdrowiskowej mapie Podkarpacia. Samorząd liczy, że dzięki współpracy w ramach „Uzdrowisk Podkarpackich” zyska szansę na to, by[paywall] stać się jeszcze bardziej widocznym i atrakcyjnym ośrodkiem dla gości.

– To dla mnie ogromna satysfakcja, że w obecności marszałka województwa Władysława Ortyla mogliśmy podpisać list intencyjny na rzecz promocji marki „Uzdrowiska Podkarpackie”. To ważny, historyczny moment i pierwszy krok w kierunku budowy silnej marki, która połączy wszystkie gminy uzdrowiskowe naszego regionu. Wspólnie z samorządowcami z Iwonicza-Zdroju, Rymanowa, Dębicy, Soliny, a także dzięki inicjatywie dr Małgorzaty Waksmundzkiej-Szarek, rozpoczynamy tworzenie Związku Gmin „Uzdrowiska Podkarpackie”. Razem chcemy rozwijać potencjał turystyczny i leczniczy Podkarpacia, by stało się ono rozpoznawalnym centrum zdrowia i turystyki uzdrowiskowej w Polsce – podsumował włodarz gminy Robert Serkis.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 28/09/2025 20:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama