Uzdrowiska zlokalizowane na Podkarpaciu, w tym także horynieckie, chcą wspólnie rozwijać potencjał turystyczny i leczniczy regionu, by stał się on rozpoznawalnym centrum zdrowia i turystyki uzdrowiskowej w Polsce. W tym celu parafowały list intencyjny o współpracy przy budowie i promocji wspólnej marki „Uzdrowiska Podkarpackie”.
Przestrzenią do omówienia ważnych założeń tej współpracy i parafowania dokumentu było trzydniowe, wrześniowe Forum „Uzdrowiska Podkarpackie”, poświęcone przyszłości i promocji kurortów funkcjonujących w województwie podkarpackim. Oprócz włodarzy gmin Dębica (Adam Pieniążek), Iwonicz-Zdrój (Grzegorz Nieradka), Rymanów (Grzegorz Wolczański) i Solina (Adam Piątkowski) wziął w nim udział także Robert Serkis, burmistrz gminy Horyniec-Zdrój w powiecie lubaczowskim. Wszyscy samorządowcy, reprezentujący wymienione obszary, na których uzdrowiska funkcjonują, wspomniany wyżej dokument o zacieśnieniu współpracy podpisali. Oprócz nich uczynił to także marszałek województwa Władysław Ortyl.
Parafujący list intencyjny włodarze zadeklarowali w nim wolę wspólnego działania w celu osiągnięcia korzyści dla całego regionu i podejmowania wspólnych inicjatyw, które przyczynią się do rozwoju turystyki uzdrowiskowej w województwie. Strony zobowiązały się do podejmowania konkretnych działań w ramach tej współpracy, zgodnie z ustalonymi celami. A takim jest m.in. stworzenie wspólnej marki. Ma ona pozwolić na skuteczniejszą promocję podkarpackich uzdrowisk w Polsce i za granicą, a także na zwiększenie szans na pozyskiwanie środków zewnętrznych, wymianę doświadczeń między gminami i sprzyjać realizacji nowych pomysłów na ofertę dla kuracjuszy i turystów.
Horyniec-Zdrój od lat jest jednym z najważniejszych punktów na uzdrowiskowej mapie Podkarpacia. Samorząd liczy, że dzięki współpracy w ramach „Uzdrowisk Podkarpackich” zyska szansę na to, by[paywall] stać się jeszcze bardziej widocznym i atrakcyjnym ośrodkiem dla gości.
– To dla mnie ogromna satysfakcja, że w obecności marszałka województwa Władysława Ortyla mogliśmy podpisać list intencyjny na rzecz promocji marki „Uzdrowiska Podkarpackie”. To ważny, historyczny moment i pierwszy krok w kierunku budowy silnej marki, która połączy wszystkie gminy uzdrowiskowe naszego regionu. Wspólnie z samorządowcami z Iwonicza-Zdroju, Rymanowa, Dębicy, Soliny, a także dzięki inicjatywie dr Małgorzaty Waksmundzkiej-Szarek, rozpoczynamy tworzenie Związku Gmin „Uzdrowiska Podkarpackie”. Razem chcemy rozwijać potencjał turystyczny i leczniczy Podkarpacia, by stało się ono rozpoznawalnym centrum zdrowia i turystyki uzdrowiskowej w Polsce – podsumował włodarz gminy Robert Serkis.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze