Reklama

Podopieczni naszej fundacji wrócili z zimowiska

– Pobyt w Weremieniu był wspaniały. Przywitała nas cudowna zimowa pogoda, która utrzymywała się przez cały tydzień. Codziennie mnóstwo atrakcji. Nikt nie miał prawa się nudzić i nikt się nie nudził. Wiele dzieci bardzo żałowało, że zimowisko trwało tak krótko – powiedziała po przyjeździe z Bieszczadów kierowniczka zimowiska Barbara Mrożek.

Zimowisko, które trwało od 31 stycznia do 7 lutego br., było owocem 7. Charytatywnego Gwiazdkowego Turnieju Piłki Nożnej (14 grudnia 2014 r.). To wówczas, podczas imprezy w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zbieraliśmy pieniądze na feryjny wyjazd dzieci z niskouposażonych rodzin w Przemyślu. Dzięki fantastycznemu – po raz kolejny – odzewowi sponsorów i mieszkańców miasta udało się zebrać 18 tys. 738 zł 31 gr.

25-osobowa grupa dzieci w wieku od 7 do 12 lat wyjechała do Ośrodka Wypoczynkowego „Lesko-Ski” w Weremieniu w sobotni poranek, 31 stycznia br. Pod czujnym okiem kierowniczki zimowiska Barbary Mrożek oraz opiekunów – Grażyny Rudnickiej i Piotra Jastrzębskiego – mieli przede wszystkim dobrze się bawić i miło spędzać wolny czas.

Reklama
Program tygodniowego pobytu był bogaty w atrakcje. Ogromną popularnością cieszył się oddany do użytku w lipcu 2014 r. basen Aquarius. To nowoczesny obiekt z dwiemazjeżdżalniami, kilkoma różnej wielkości basenikami czy jacuzzi. Ciekawa była także wizyta w skansenie w Sanoku i restauracji McDonald’s. W ośrodku naprzemiennie odbywały się konkursy, gry i zabawy dla wszystkich. Dzieci grały w bilard i piłkarzyki, rzucały lotką lub piłeczkami do celu. 

Nie mogło się obyć bez tradycyjnego „pasowania na kolonistę”, a także dyskoteki i ogniska z pieczeniem kiełbasek. Wspaniała zimowa aura sprzyjała organizacji kuligów, zawodów w zjeździe na sankach, lepieniu bałwana czy zgadywanki terenowej wokół ośrodka. Dla uatrakcyjnienia pobytu dzieci spotkały się z miłośniczką Bieszczadów, przewodniczką Urszulą Wałachowską i funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lesku, którzy opowiadali o zasadach bezpieczeństwa w czasie wolnym od nauki. Uczestniczyły ponadto w warsztatach garncarskich, podczas których własnoręcznie wykonywały wymyślne figurki, które potem zabrały do domu.

Chcieli jeszcze zostać

– Warunki bytowe i wyżywienie były bardzo dobre. Staraliśmy się większość czasu przebywać na świeżym powietrzu. Furorę robił nowoczesny basen. Na koniec zorganizowaliśmy podsumowanie zimowiska, podczas którego dzieci otrzymały nagrody i dyplomy. Zapytałam, jak się podobało. Byli zachwyceni. Większość chciałaby jeszcze tam zostać – podsumowała Barbara Mrożek.

Reklama

Podczas zimowiska grupę naszych dzieci odwiedzili przedstawiciele rzeszowskiego oddziału Telewizji Polskiej. W sobotę, 14 lutego br., o godzinie 8.30 w magazynie „Ślizg” będzie można obejrzeć krótką relację z ich pobytu. Zapraszamy!

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości