21 lipca Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, reprezentowane przez dyrektora tutejszego Powiatowego Urzędu Pracy Jana Wygnańca, zawarło z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jarosławiu, reprezentowanym przez dyrektora tej placówki Stanisława Słotę, porozumienie o realizacji „Programu Aktywizacja i Integracja”. Co to oznacza w praktyce?
– Poprzez „Program Aktywizacja i Integracja” chcemy zaangażować osoby bezrobotne do prac społecznie użytecznych. W związku z tym wybraliśmy 10 bezrobotnych, dla których został ustalony profil pomocy. Są to osoby, które korzystają ze świadczeń pomocy społecznej i wobec których realizowany jest kontrakt socjalny[paywall], o którym mowa w przepisach pomocy społecznej, a więc takie, z którymi pracujemy na co dzień. Dla tych osób przewidziano również różnego rodzaju warsztaty i spotkania ze specjalistami, m.in. doradcami zawodowymi, prawnikiem, psychologiem, a także trening komunikacji interpersonalnej czy warsztaty dotyczące zmiany kwalifikacji społecznych. Będą realizowane w wymiarze 10 godzin tygodniowo. Co ważne, jeżeli ktoś odmówi pójścia do pracy, nasz ośrodek odmawia wówczas udzielenia pomocy finansowej, z kolei urząd pracy wyrejestruje taką osobę, a tym samym utraci ona status osoby bezrobotnej. Planujemy realizację „Programu Aktywizacja i Integracja” w okresie od 17 sierpnia do 19 października bieżącego roku – informuje dyrektor MOPS w Jarosławiu Stanisław Słota.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze