Reklama

Podpisali porozumienie. Będzie praca dla bezrobotnych?

16/08/2015 08:09

21 lipca Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, reprezentowane przez dyrektora tutejszego Powiatowego Urzędu Pracy Jana Wygnańca, zawarło z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jarosławiu, reprezentowanym przez dyrektora tej placówki Stanisława Słotę, porozumienie o realizacji „Programu Aktywizacja i Integracja”. Co to oznacza w praktyce?

– Poprzez „Program Aktywizacja i Integracja” chcemy zaangażować osoby bezrobotne do prac społecznie użytecznych. W związku z tym wybraliśmy  10 bezrobotnych, dla których został ustalony profil pomocy. Są to osoby, które korzystają ze świadczeń pomocy społecznej i wobec których realizowany jest kontrakt socjalny[paywall], o którym mowa w przepisach pomocy społecznej, a więc takie, z którymi pracujemy na co dzień. Dla tych osób przewidziano również   różnego rodzaju warsztaty  i spotkania ze specjalistami, m.in. doradcami zawodowymi, prawnikiem, psychologiem, a także trening komunikacji interpersonalnej czy warsztaty dotyczące zmiany kwalifikacji społecznych. Będą realizowane w wymiarze 10 godzin tygodniowo. Co ważne, jeżeli ktoś odmówi pójścia do pracy, nasz ośrodek odmawia wówczas udzielenia pomocy finansowej, z kolei urząd pracy wyrejestruje taką osobę, a tym samym utraci ona status osoby bezrobotnej. Planujemy  realizację „Programu Aktywizacja i Integracja” w okresie  od 17 sierpnia   do  19 października bieżącego roku –  informuje dyrektor MOPS w Jarosławiu Stanisław Słota. 


IP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości