Reklama

„Podróże życia” dzieci i młodzieży z Jarosławia i Warlubia

Od 1 do 8 października br. 20 uczniów i 4 wychowawców z ośrodków szkolno-wychowawczych w Warlubiu i Jarosławiu, uczestniczyło w wymianie dzieci i młodzieży uczących się w tych placówkach.

W ramach tej wymiany zorganizowano tzw. „Zieloną Szkołę”, której głównym celem było wzajemne poznanie się uczniów i odkrywanie piękna regionów, w których zlokalizowane są oba ośrodki. Goszczący w Jarosławiu uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu, poznali zabytki i historię Jarosławia oraz Przemyśla, wypoczywali w bolestraszyckim Arboretum i w Radawie, jak również wędrowali po Bieszczadach. W czasie wspólnych zajęć z uczniami z Jarosławia zapoznali się z tajnikami gotowania, sztuki decoupage, linorytu oraz ceramiki, nawiązując przy tym nowe przyjaźnie i znajomości.

Z kolei uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu mieli możliwość poznania uroków powiatu świeckiego, będącego częścią województwa kujawsko-pomorskiego. Uczniowie zwiedzali: Grudziądz, Świecie, Chełm i Trójmiasto, podziwiali piękne widoki Wideckiego Parku Krajobrazowego i uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w gospodarstwie agroturystycznym o nazwie Toskania Kociewska. W czasie wspólnych, radosnych spotkań z uczniami z Warlubia mogli również poznać swoich rówieśników i zaprzyjaźnić się z nimi.

Reklama

Dla wszystkich uczniów uczestniczących w „Zielonej Szkole” był to czas niezapomnianych przeżyć, poznawania historii, kultury i przyrody regionów i kraju oraz nawiązywania nowych przyjaźni. Z powodu znacznej odległości pomiędzy Jarosławiem i Warlubiem (ponad 600 km) dla wielu uczniów była to wyprawa, którą nazwali „podróżą życia”, a dzięki której mogli zobaczyć bieszczadzkie połoniny i bałtyckie morze.

– Zorganizowana przez ośrodki szkolno-wychowawcze w Warlubiu i Jarosławiu wymiana dzieci i młodzieży została zainspirowana przez władze powiatów w Świeciu i Jarosławiu, które od kwietnia 2017 roku współpracują ze sobą w ramach umowy partnerskiej – powiedział Wojciech Głąb, dyrektor OSW w Jarosławiu. – Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan aktywnie wspierał inicjatywę zorganizowania „Zielonej szkoły”, przeznaczając na ten cel 10 tysięcy złotych. Jego przychylność pozwoliła na pełne sfinansowanie wszystkich działań realizowanych ramach „Zielonej Szkoły” i zapewniła bezpłatny wyjazd dzieci i młodzieży, naszych wychowanków – dodał.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama