Blisko 10 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności przeznaczonych zostanie na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych na Podkarpaciu, również tych bezpośrednio w naszym regionie.
Jak poinformowała Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., spółka podpisała właśnie umowę na kwotę prawie 10 mln zł na realizację kolejnego zadania. Będzie nim wymiana wyeksploatowanych urządzeń sterowania ruchem kolejowym i telekomunikacji na urządzenia nowszej generacji, co przełożyć się ma na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników przejazdów, zarówno podróżujących koleją, jak i pasażerów samochodów i rowerzystów. Inwestycja finansowana jest ze środków KPO ma również usprawnić komunikację.
Prace na przejazdach realizowane będą...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 70% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze