Reklama

Podróżni i kierowcy będą bezpieczniejsi

Blisko 10 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności przeznaczonych zostanie na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych na Podkarpaciu, również tych bezpośrednio w naszym regionie.

Jak poinformowała Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., spółka podpisała właśnie umowę na kwotę prawie 10 mln zł na realizację kolejnego zadania. Będzie nim wymiana wyeksploatowanych urządzeń sterowania ruchem kolejowym i telekomunikacji na urządzenia nowszej generacji, co przełożyć się ma na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników przejazdów, zarówno podróżujących koleją, jak i pasażerów samochodów i rowerzystów. Inwestycja finansowana jest ze środków KPO ma również usprawnić komunikację.

Prace na przejazdach realizowane będą...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 70% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/05/2024 08:08
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama