Do zdarzenia, w którym strażnicy graniczni z placówki w Medyce wykryli w paszporcie Ukrainki dwie fałszywe odbitki stempli kontroli granicznej doszło w poniedziałek, 11 marca.
31-letnia kobieta okazała do kontroli paszport, w którym były zamieszczone m.in. dwie odbitki stempli kontroli granicznej, rzekomo zamieszczone przez służby graniczne Polski i Austrii na przejściach granicznych w Katowicach i Wiedniu.
Funkcjonariusze nie dali się jednak zmylić a szczegółowa weryfikacja autentyczności dokumentu potwierdziła, że odbitki są sfałszowane.
Cudzoziemka usłyszała zarzut posługiwania się nieprawdziwym dokumentem i się do niego przyznała. Dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności na okres próby dwóch lat. Po zakończonych czynnościach wróciła do Ukrainy.
Nie jest to odosobniony przypadek. Od początku roku strażnicy graniczni z Podkarpacia wykryli już ponad 30 fałszywych odbitek stempli kontroli granicznej. We wszystkich przypadkach fałszywkami posługiwali się obywatele Ukrainy
– przekazała służba prasowa BiOSG.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze