Reklama

Podróżowała, ale tylko na papierze. Fałszywe odbitki w paszporcie podróżnej

18/03/2025 11:20

Do zdarzenia, w którym strażnicy graniczni z placówki w Medyce wykryli w paszporcie Ukrainki dwie fałszywe odbitki stempli kontroli granicznej doszło w poniedziałek, 11 marca.

31-letnia kobieta okazała do kontroli paszport, w którym były zamieszczone m.in. dwie odbitki stempli kontroli granicznej, rzekomo zamieszczone przez służby graniczne Polski i Austrii na przejściach granicznych w Katowicach i Wiedniu.

Funkcjonariusze nie dali się jednak zmylić a szczegółowa weryfikacja autentyczności dokumentu potwierdziła, że odbitki są sfałszowane.

Cudzoziemka usłyszała zarzut posługiwania się nieprawdziwym dokumentem i się do niego przyznała. Dobrowolnie poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności na okres próby dwóch lat. Po zakończonych czynnościach wróciła do Ukrainy.

Reklama

Nie jest to odosobniony przypadek. Od początku roku strażnicy graniczni z Podkarpacia wykryli już ponad 30 fałszywych odbitek stempli kontroli granicznej. We wszystkich przypadkach fałszywkami posługiwali się obywatele Ukrainy

– przekazała służba prasowa BiOSG.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama