Reklama

Podwaliny pod rewitalizację „wąskotorówki” w Przeworsku

Władze Starostwa Powiatowego w Przeworsku są na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej dla potężnej, wielomilionowej inwestycji pod nazwą „Rewitalizacja Kolei Dojazdowej Przeworsk Wąskotorowy – Dynów”. Nie oznacza to, że na blisko 13-kilometrowej trasie tej niezwykłej atrakcji turystycznej nic się nie dzieje.

Opracowaniem dokumentacji projektowej zajmuje się firma TDM Projekt sp. z o.o. z Krakowa. – W związku z epidemią COVID-19 w naszym kraju i wprowadzonym na całym terytorium Polski stanem epidemicznym  również Przeworska Kolej Dojazdowa musi się do tych obostrzeń stosować. Czas ten wykorzystujemy na naprawę taboru. Na przykład w ubiegłym miesiącu zakończył się kompleksowy remont drezyny Wmc-05, która na co dzień służy nam przy prowadzonych pracach remontowych wykonywanych na torowisku[paywall]. Pracujemy także nad budową nowego wagonu pasażerskiego typu „letniak”. Podczas upalnych, letnich dni nasi pasażerowie zdecydowanie woleli podróż w takich właśnie otwartych wagonach – zdradził Paweł Tworek, kierownik Bazy Sprzętu i Transportu Przeworskiej Kolejki Dojazdowej.

Jak już wspomnieliśmy, obostrzenia spowodowane stanem epidemii nie oznaczają, że na trasie „wąskotorówki” prace zamarły. Od kilkunastu tygodni na jej linii prowadzone są remonty. W miarę możliwości finansowych wszelkie usterki są sukcesywnie usuwane, a całość infrastruktury jest poddawana systematycznym oględzinom i kontroli.

– Przygotowujemy niezbędną dokumentacją techniczną dla tej inwestycji. Docelowo dojdzie do kompleksowego remontu ponad 13-kilometrowej trasy na odcinku Jawornik Polski – Dynów. Jednocześnie przygotowujemy dokumentację projektową potrzebną do remontu stacji kolei wąskotorowej „Przeworsk Wąski”. Liczymy, że w kolejnym roku budżetowym uda nam go wyremontować. Ale pracujemy nie tylko nad poprawą stanu technicznego linii kolejowej, ale również w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i przejściach przez tory. Nowe oznakowania w postaci krzyży świętego Andrzeja zostaną wbudowane na ponad 70 przejazdach i przejściach niestrzeżonych, tym samym zwiększając poziom bezpieczeństwa kierowców oraz pasażerów „Pogórzanina” – podsumował P. Tworek.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama