Dwie pary z terenu gminy obchodzą w tym roku złote gody. Uhonorowanie ich wspólnego wysiłku połączone zostało z imprezą z okazji Dnia Kobiet.
Połączone uroczystości odbyły się 3 marca br. w świetlicy wiejskiej w Boratynie. Po zwyczajowym przywitaniu gości przez sołtysa wsi Bogusława Dańczuka krótki koncert dała tutejsza młodzież, prezentując repertuar nawiązujący tematyką do święta pań. Po tej części imprezę zdominowały pary[paywall] przeżywające swoje złote gody. 50 wspólnie przyżytych lat świętowali Maria i Edward Domańscy oraz Wanda i Józef Kapłonowie. Wójt gminy Andrzej Homa udekorował ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi parom przez prezydenta RP. Jubilaci otrzymali dodatkowo upominki i naręcza kwiatów, a oprócz wójta do gratulacji i życzeń przyłączyli się sekretarz gminy Marzena Blok oraz skarbnik Agnieszka Koralewicz. Zwieńczeniem ceremonii było błogosławieństwo zaawansowanych stażem małżeństw, udzielone przez księdza Ryszarda Śnieżka, proboszcza parafii pw. św. Marcina w Boratynie. Po tym wydarzeniu głos zabrał wójt Andrzej Homa, który wiele pomyślności życzył zarówno jubilatom, jak i zgromadzonym w świetlicy paniom, które z okazji swojego święta, oprócz dobrego słowa, otrzymały od włodarza gminy po róży.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze