Zacne jubileusze obchodzą w tym roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz grupa mażoretek „Finezja”. W tym pierwszym przypadku przydomek „młodzieżowa” może być mylący, bo w tym roku kapeli stuknęło 35 lat. W drugim mowa o jubileuszu 5-lecia. Z obu okazji 6 października wyprawiono wspólną imprezę urodzinową.
Orkiestra Dęta w Tryńczy powstała w 1984 r., a za jej założycieli uznaje się Stanisława Majchera, Tadeusza Janisza i Władysława Gielarowca. S. Majcher zastał też pierwszym kapelmistrzem orkiestry, a zaszczytną funkcję piastował niemal 10 lat. W 1993 zmienił go Edward Myłek, który kapelmistrzem[paywall] orkiestry jest do dziś. Przez skład zespołu przewinęło się przez te 35 lat blisko 200 osób – w przeważającej większości młodzieży i dzieci. Orkiestra w swoim repertuarze ma utwory muzyki religijnej, patriotycznej, jazzowej, rozrywkowej, ludowej, różnego rodzaju marsze, a o jakości wykonań świadczą wyróżnienia i nagrody, których uzbierało się niemało.Z kolei mażoretki zespołu „Finezja” powstały w roku 2014. Można je uznać za taneczną siostrę Młodzieżowej Orkiestry Dętej, bo powstały właśnie przy tym zespole z inicjatywy instruktorki Katarzyny Duży. Mażoretki rekrutują się głównie spośród uczennic i absolwentek szkół w Tryńczy i w Gorzycach. Obecnie ćwiczą i występują w 4 grupach wiekowych, członkinie zespołu mają od 5 do 18 lat. Choć ich staż jest nieco krótszy, kompleksów względem „starszej siostry” mieć nie mogą. Przez próby zespołu przewinęło się już około 70 dziewcząt, a ich ciężka praca zaowocowała wyróżnieniami i wysokimi miejscami na przeglądach orkiestr dętych i mażoretek w: Krośnie, Besku czy w Ropczycach.
Niedzielne wydarzenie w hali widowiskowo-sportowej w Tryńczy było doskonałą okazją, by oba zespoły zaprezentowały pełnię swoich umiejętności. I rzeczywiście jubilaci wystąpili w głównych rolach, wywiązując się ze swych zadań doskonale. Imprezę otworzył pokaz musztry w wykonaniu obu zespołów, po którym gościnny występ dał Zespół Pieśni i Tańca „Resovia Saltans” z Rzeszowa. Dalszą część show skradli już artyści z Tryńczy. Oczywiście świetny koncert dała orkiestra, po niej swymi talentami popisały się mażoretki ze wszystkich grup wiekowych, a wisienką na torcie całego występu był taniec mażoretek w rytm zaaranżowanego przez orkiestrę dętą hitu ubiegłego lata Despacito .
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze