Reklama

Pogłoski o nowych wiceburmistrzach. Czy są prawdziwe?

10/02/2015 08:24

– Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam – tak skwitował burmistrz Waldemar Paluch pytanie, czy to prawda, że na funkcję wiceburmistrzów Jarosławia przymierzani są Bogdan Wołoszyn i Zbigniew Możdżeń.

Pierwszy był wiceszefem miasta u boku Andrzeja Wyczawskiego i odpowiadał m.in. za oświatę. Drugi ma za sobą funkcję radnego miejskiego, pracę w samorządzie wojewódzkim, a obecnie jest prezesem zakładu komunalnego w gminie Tyczyn.

O tym, że są przymierzani na funkcje wiceburmistrzów, słychać wśród urzędników ratusza. Takie informacje krążą też po mieście. Burmistrz wyjaśnia, że decyzje w sprawie obsadzenia stanowisk zastępców jeszcze nie zostały podjęte i należy z nimi poczekać prawdopodobnie do końca marca. Wiąże się to z tym, że wiceburmistrzowie poprzedniej kadencji zostali odwołani. 


fot.Roman Kijanka
Bogdan Wołoszyn

Bogdan Wołoszyn wrócił na swoje poprzednie stanowisko i jest naczelnikiem wydziału oświaty w ratuszu. Natomiast Stanisław Misiąg dostał wypowiedzenie. Jego umowa kończy się ostatniego dnia marca.  Został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy, ale wynagrodzenie pobiera. Do czasu rozwiązania umowy burmistrz nie chce powoływać zastępców, by nie mnożyć kosztów.

Reklama

– Docierają do mnie takie głosy, ale traktuję je luźno – mówi Z. Możdżeń. – Takie powołanie leży w kompetencjach burmistrza. Wiem, że prowadzone są dyskusje, jednak jestem zadowolony z mojej obecnej sytuacji. Nie ukrywam, że staram się pomóc burmistrzowi jako doświadczony samorządowiec i mieszkaniec Jarosławia. Doradzam mu za darmo, bo rozumiem, że rozwój naszego miasta zależy od tego, jak wykorzystamy ostatnią, ale przy tym bogatą perspektywę unijną. Musimy szybko stworzyć dobre podwaliny współpracy burmistrza z radą miasta, wypracować prorozwojowy front ze wszystkimi grupami, którym na Jarosławiu zależy – dodaje. O kuluarowych informacjach stawiających go w gronie kandydatów na wiceburmistrza słyszał też B. Wołoszyn. – Wróciłem na swoje dawne stanowisko i tu się realizuję. Z burmistrzem nie rozmawiałem o objęciu funkcji zastępcy – mówi.

Z zapowiedzi W. Palucha wynika, że zastępców powoła. Można się spodziewać, że nastąpi to początkiem wiosny. Czy będą to osoby, które przez część mieszkańców Jarosławia już zostały wiceburmistrzami okrzyknięte, trudno powiedzieć. Nie potwierdziły tego, ale też nie zaprzeczyły. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2015-02-10 09:10:40

    Mam pytanie - słyszałem, że w Tyczynie - w tm zakładzie komunalnym, gdzie szefuje pan Zbigniew "zainstalował" się prokurator .  Czy ktoś może ma na ten temat informacje?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ghi - niezalogowany 2015-02-10 09:34:33

    Panie burmistrzu, następnym razem niech pan lepiej nic nie mówi i oszczędzi sobie wstydu.  "– Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Elka - niezalogowany 2015-02-10 11:09:31

    Znowu Możdżeń na jarosławskim horyzoncie ?! Rany boskie, toż to Jarosław upadnie całkowicie ! No jak Pan Paluch na to pozwoli to faktycznie... lepiej niech sam się już poda do dymisji, bo wychodzi na to, że niewiele potrafi ! Po co było "gnać" do przejęcia władzy, jak pomysłu na nią nie miał pan Paluch, ani ci, którzy go w to burmistrzowanie wrobili. Po kilku miesiącach bezczynności; eureka - Możdżeń na wiceburmistrza ! Granda ! Ten facet to faktycznie wstydu już nie ma !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama