Reklama

W Przemyślu odbył się pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem. Smutek, łzy i nadzieja

Szósty już raz w Przemyślu odbył się pogrzeb dzieci utraconych. Podczas poprzedzającej go szczególnej eucharystii, odprawionej 28 października w kościele pw. Józefa Sebastiana Biskupa, pożegnano w sumie 136 dzieci.

129 z tych dzieci zmarło w wyniku poronienia, zaś 7 urodziło się martwych. Jak podkreślił podczas mszy proboszcz parafii i kapelan Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu ks. Marcin Hunia, odprawiona msza i pochowanie dzieci we wspólnej mogile na Cmentarzu Zasańskim mają przynieść ukojenie i pokrzepienie ich rodzicom, a także wszystkim tym, którym ich przedwczesne odejście sprawiło ból.

Zwrócił się też do nich słowami: – Przepełnieni nadzieją zbawienia, chcemy dzisiaj powierzyć 136 dzieci miłosiernemu Bogu. Ufamy, że Bóg, który jest dawcą życia i kocha każdego człowieka, przytuli je do siebie w swoim zbawczym miłosierdziu. Stwórca nie chce...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 79% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama