Reklama

Pojedziemy do Berlina

15/11/2018 17:06

W rozkładzie jazdy na sezon 2018/2019 PKP Intercity przygotowało kilka nowości dla mieszkańców Podkarpacia. Z Przemyśla do Warszawy będzie można dojechać pociągami wyższego standardu. Na tej trasie pojedzie IC Banach, który będzie kursować przez Sandomierz. Nowy pociąg EIC Lajkonik umożliwi poranny dojazd w poniedziałki oraz soboty z Przemyśla i Rzeszowa do Warszawy, jak również popołudniowy powrót z Warszawy do Przemyśla w piątki i niedziele.

Dzięki nowej parze pociągów TLK Osterwa mieszkańcy Podkarpacia będą mogli podróżować do Szczecina przez Kraków, Częstochowę Stradom, Ostrów Wielkopolski i Poznań. Nowy, nocny pociąg TLK Pogórze zapewni połączenie Przemyśla z Wrocławiem. Zatrzyma się na stacjach m.in. w Rzeszowie, Tarnowie, Częstochowie i Opolu. TLK Malinowski zapewni codzienne połączenie Krosna, Jasła i Sanoka z Krakowem i Warszawą. W sumie do 14 zwiększy się liczba pociągów, które będą kursowały między Przemyślem a Krakowem. Polepszy się czas przejazdu na tej trasie – najszybszy pociąg pokona ten odcinek w 2 godziny i 56 minut (obecnie 3 godziny i 7 minut). Na trasie z Rzeszowa do Krakowa pasażerowie będą mieli do dyspozycji 16 połączeń. W nowym rozkładzie jazdy możliwa będzie bezpośrednia podróż z Przemyśla do Berlina. IC Przemyślanin, jadący właśnie z Przemyśla, poprowadzi grupę wagonów do Berlina. Będą one przełączane w Raciborzu do pociągu IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin. Międzynarodowy skład zatrzyma się m.in. w Zielonej Górze i we Frankfurcie nad Odrą. Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać 9 grudnia br.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ruy - niezalogowany 2018-11-15 19:02:40

    Zmywaki i podmywacze nie będą się musieli przesiadać . Super .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    przemyślak - niezalogowany 2018-11-16 08:29:40

    Turyści skorzystają bardzo dobry pomysł.Znam ludzi z Przemyśla którzy pracują jako nauczyciele i pracownicy biurowi. Zarabiają bardzo dobrze.Wiadomo język niemiecki perfekt.W Przemyślu musieli by siedzieć na kasie w biedronce itp.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-11-16 10:26:21

    Niemcy potrzebują wielkie ilości rąk do pracy.Pociąg się w to wpisuje./Odessa-Kijów-Berlin z jedną przesiadką i to w Przemyślu.Przemyśl na wiele wiele lat może się stać główną stacja przesiadkową dla Ukraińców jadących do i z Niemiec.Wystarczy to odpowiednio zagospodarować i nie mała kasa z tego wielomilionowego ruchu osób zostanie w naszym mieście.I wszyscy będą zadowoleni.Turystyka zarobkowa może wpłynąć na rozwój naszego miasta

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama