W rozkładzie jazdy na sezon 2018/2019 PKP Intercity przygotowało kilka nowości dla mieszkańców Podkarpacia. Z Przemyśla do Warszawy będzie można dojechać pociągami wyższego standardu. Na tej trasie pojedzie IC Banach, który będzie kursować przez Sandomierz. Nowy pociąg EIC Lajkonik umożliwi poranny dojazd w poniedziałki oraz soboty z Przemyśla i Rzeszowa do Warszawy, jak również popołudniowy powrót z Warszawy do Przemyśla w piątki i niedziele.
Dzięki nowej parze pociągów TLK Osterwa mieszkańcy Podkarpacia będą mogli podróżować do Szczecina przez Kraków, Częstochowę Stradom, Ostrów Wielkopolski i Poznań. Nowy, nocny pociąg TLK Pogórze zapewni połączenie Przemyśla z Wrocławiem. Zatrzyma się na stacjach m.in. w Rzeszowie, Tarnowie, Częstochowie i Opolu. TLK Malinowski zapewni codzienne połączenie Krosna, Jasła i Sanoka z Krakowem i Warszawą. W sumie do 14 zwiększy się liczba pociągów, które będą kursowały między Przemyślem a Krakowem. Polepszy się czas przejazdu na tej trasie – najszybszy pociąg pokona ten odcinek w 2 godziny i 56 minut (obecnie 3 godziny i 7 minut). Na trasie z Rzeszowa do Krakowa pasażerowie będą mieli do dyspozycji 16 połączeń. W nowym rozkładzie jazdy możliwa będzie bezpośrednia podróż z Przemyśla do Berlina. IC Przemyślanin, jadący właśnie z Przemyśla, poprowadzi grupę wagonów do Berlina. Będą one przełączane w Raciborzu do pociągu IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin. Międzynarodowy skład zatrzyma się m.in. w Zielonej Górze i we Frankfurcie nad Odrą. Nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać 9 grudnia br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zmywaki i podmywacze nie będą się musieli przesiadać . Super .
Turyści skorzystają bardzo dobry pomysł.Znam ludzi z Przemyśla którzy pracują jako nauczyciele i pracownicy biurowi. Zarabiają bardzo dobrze.Wiadomo język niemiecki perfekt.W Przemyślu musieli by siedzieć na kasie w biedronce itp.
Niemcy potrzebują wielkie ilości rąk do pracy.Pociąg się w to wpisuje./Odessa-Kijów-Berlin z jedną przesiadką i to w Przemyślu.Przemyśl na wiele wiele lat może się stać główną stacja przesiadkową dla Ukraińców jadących do i z Niemiec.Wystarczy to odpowiednio zagospodarować i nie mała kasa z tego wielomilionowego ruchu osób zostanie w naszym mieście.I wszyscy będą zadowoleni.Turystyka zarobkowa może wpłynąć na rozwój naszego miasta
Niemcy potrzebują niewolników , dlatego przyczynili się do zniszczenia wszystkich gałęzi przemysłu w Polsce .
tylko zeby islamska zaraza nie pchala sie do naszego miasta tym srociagiem "podmywaczem"
Od razu przybędzie 20 tyś miejsc pracy i już nikt nie wyjedzie do 4 Rzeszy na roboty hura .
Byliśmy kilka dni tem w Berlinie ze znajomymi i prawdę mówiąc jest tam teraz więcej obcokrajowców niż rodowitych Niemców. Patrząc, że ostatnie słowa w tym wątku padły w 2003 roku, przez 15 lat zmieniło się bardzo wiele, co mnie osobiście mocno niepokoi i zaskakuje. Świat się zmienił , a otworzenie bram sprawiło , że wszyscy jesteśmy mieszanką wielokulturową.
Zmywaki i podmywacze nie będą się musieli przesiadać . Super .
Turyści skorzystają bardzo dobry pomysł.Znam ludzi z Przemyśla którzy pracują jako nauczyciele i pracownicy biurowi. Zarabiają bardzo dobrze.Wiadomo język niemiecki perfekt.W Przemyślu musieli by siedzieć na kasie w biedronce itp.
Niemcy potrzebują wielkie ilości rąk do pracy.Pociąg się w to wpisuje./Odessa-Kijów-Berlin z jedną przesiadką i to w Przemyślu.Przemyśl na wiele wiele lat może się stać główną stacja przesiadkową dla Ukraińców jadących do i z Niemiec.Wystarczy to odpowiednio zagospodarować i nie mała kasa z tego wielomilionowego ruchu osób zostanie w naszym mieście.I wszyscy będą zadowoleni.Turystyka zarobkowa może wpłynąć na rozwój naszego miasta