Reklama

Pokazali kulturę Karpat [ZDJĘCIA]


Po raz trzeci w Huwnikach w gminie Fredropol odbył się międzynarodowy festiwal pod hasłem „Kultura Karpat – Tradycja i Współczesność”. Impreza przejęła tradycje Festiwalu „Smaków Wyszehradzkich”, który do tej pory w gminie Fredropol odbył się siedmiokrotnie.


Mimo dość niepewnej pogody rzesze mieszkańców gminy Fredropol, ale i okolicznych miejscowości zapełniły 29 czerwca br. tereny rekreacyjne nad Wiarem w Huwnikach.

– Jakiś czas temu, po siedmiu latach organizacji festiwalu „Smaków Wyszehradzkich”, zauważyliśmy, że formuła jest za wąska. Ramy są za małe. Oczekiwania są większe. Zrodził się więc pomysł, aby tamten festiwal przekształcić w festiwal kultury karpackiej. Udało się. Od trzech lat naprawdę bardzo ciekawie to wygląda

– powiedział wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek, główny (obok Gminnej Biblioteki Publicznej we Fredropolu) organizator przedsięwzięcia.

Reklama

– Gościmy wielu naszych partnerów z zagranicy. Przyjechali przedstawiciele czterech gmin z Ukrainy, po jednej ze Słowacji i Węgier. To, co najpiękniejsze w tym wszystkim, to fakt, że rodzą się przyjaźnie między naszymi mieszkańcami a naszymi gośćmi. Wymieniamy się doświadczeniami, ale i zwykłymi codziennymi czynnościami

– dodał wójt M. Śnieżek...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 73% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/07/2025 14:32
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama