Reklama

Pokazali piękno Karpat! Ich prace obejrzysz w przemyskim CK

Aż 81 zdjęć zakwalifikowano w tym roku do konkursu fotograficznego „Karpackie Oblicza”, którego organizatorem jest Centrum Kulturalne w Przemyślu. Jury nie miało łatwego zadania, bo autorzy, prezentując na fotografiach urodę Karpat, chwytali się najróżniejszych pomysłów, by zrobić naprawdę dobre i oryginalne zdjęcie. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden.


fot.CK Przemyśl
Laureaci konkursu i jurorzy.

Celem konkursu „Karpackie Oblicza” jest promocja twórczości fotograficznej i jednocześnie promocja Karpat. Zadaniem uczestników było zatem ukazanie w sposób oryginalny i niepowtarzalny piękna regionu – zabytków, architektury, parków krajobrazowych, terenów naturalnych, ludzi i wydarzeń.

W konkursowe szranki mogli stanąć mieszkańcy województwa podkarpackiego, ale też i innych regionów Polski czy zagranicy, a jeden uczestnik mógł zaproponować maksymalnie trzy zdjęcia.

Ostatecznie jurorzy – Beata Jędruch, Adam Jaremko i Marcin Fiń – zdecydowali, że pierwsza[paywall] nagroda, w wysokości 800 zł, należy się Katarzynie Warańskiej z Tyczyna.

Na drugim miejscu uplasował się reprezentant byłego województwa przemyskiego – przemyślanin Filip Polaczek, który otrzymał 600 zł.

Trzecia lokata przypadła w udziale rzeszowianinowi Arturowi Wysockiemu (nagroda w wysokości 500 zł).

Dodatkowo jury postanowiło przyznać 5 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie osoby z byłego województwa przemyskiego – Weronika Sopel z Jarosławia i Adrianna Gębarowska z Łazów. Gratulujemy!

Reklama

Zdjęcia z tegorocznej edycji konkursu można oglądać na wystawie pokonkursowej w CK do 14 grudnia.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama