Aż 81 zdjęć zakwalifikowano w tym roku do konkursu fotograficznego „Karpackie Oblicza”, którego organizatorem jest Centrum Kulturalne w Przemyślu. Jury nie miało łatwego zadania, bo autorzy, prezentując na fotografiach urodę Karpat, chwytali się najróżniejszych pomysłów, by zrobić naprawdę dobre i oryginalne zdjęcie. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden.

fot.CK Przemyśl
Laureaci konkursu i jurorzy.
Celem konkursu „Karpackie Oblicza” jest promocja twórczości fotograficznej i jednocześnie promocja Karpat. Zadaniem uczestników było zatem ukazanie w sposób oryginalny i niepowtarzalny piękna regionu – zabytków, architektury, parków krajobrazowych, terenów naturalnych, ludzi i wydarzeń.
W konkursowe szranki mogli stanąć mieszkańcy województwa podkarpackiego, ale też i innych regionów Polski czy zagranicy, a jeden uczestnik mógł zaproponować maksymalnie trzy zdjęcia.
Ostatecznie jurorzy – Beata Jędruch, Adam Jaremko i Marcin Fiń – zdecydowali, że pierwsza[paywall] nagroda, w wysokości 800 zł, należy się Katarzynie Warańskiej z Tyczyna.
Na drugim miejscu uplasował się reprezentant byłego województwa przemyskiego – przemyślanin Filip Polaczek, który otrzymał 600 zł.
Trzecia lokata przypadła w udziale rzeszowianinowi Arturowi Wysockiemu (nagroda w wysokości 500 zł).
Dodatkowo jury postanowiło przyznać 5 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie osoby z byłego województwa przemyskiego – Weronika Sopel z Jarosławia i Adrianna Gębarowska z Łazów. Gratulujemy!
Zdjęcia z tegorocznej edycji konkursu można oglądać na wystawie pokonkursowej w CK do 14 grudnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze