Reklama

Pół wieku miłości w Przemyślu i Jarosławiu

50-letni staż w małżeństwie to z całą pewnością nie lada powód do świętowania. Pamiętają o tym małżonkowie, ich rodziny, ale również samorządowcy. Ostatnio ­– i w Jarosławiu, i w Przemyślu – zaproszono do magistratów pary, które 50 i więcej lat temu ślubowały sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

W Jarosławiu małżonkowie zebrali się w sali ślubów już po raz drugi w tym roku, by świętować półwiecze swojej miłości i odebrać nadawany przez Prezydenta RP A. Dudę Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Spośród dziewięciu par zamieszkujących miasto i gminę Jarosław, siedem zjawiło się osobiście, by świętować jubileusze razem z burmistrzem Waldemarem Paluchem i wójt Elżbietą Grunt.

50-lecie małżeństwa obchodzili tam: Zofia i Andrzej Blacharscy, Maria i Stanisław Horojdkowie, Maria i Antoni Kowalowie, Grażyna i Jacek Kluczyńscy, Helena i Stanisław Krupińscy, Bogumiła i Ryszard Kupczakiewiczowie, Krystyna i Kazimierz Naspińscy, Ewa i Wiesław Potoczni oraz Janina i Maciej Siupikowie.

Reklama

Również w Przemyślu na wspólnej kawie i ciastku z prezydentem Wojciechem Bakunem spotkały się pary, które 50 i 60 lat temu stanęły na ślubnym kobiercu. Diamentowymi małżonkami mogą się już nazywać państwo Krystyna i Ryszard Ziembowie. Złote gody obchodzili natomiast: Maria i Leopold Karowie, Zofia i Zbigniew Oślizłowie, Teresa i Jan Tarnawscy oraz Krystyna i Emil Srokowie. Wszystkim również i my składamy serdeczne gratulacje i dołączamy się do życzeń zdrowia, miłości i wzajemnego szacunku.

Zdjęcia: UM Przemyśl

Reklama

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama