Reklama

Policja poszukuje sprawcy znęcania się nad psem [wideo]

14/02/2015 23:50

Porzuconego psa odnalazł w sobotę popołudniu, niedaleko swojego domu mieszkaniec Ostrowa k. Przemyśla. Oprócz łańcucha, zwierzę miało przywiązaną do tylnych łap metalową linkę, która je pokaleczyła.

Pies musiał przebywać w takich warunkach przez kilka, a może nawet kilkanaście dni. – Widziałem go kilka dni temu, ale myślałem, że to jeden z wielu psów, które się błąkają. Dzisiaj zobaczyłem, że siedzi przy ogrodzeniu. Chciałem go odstraszyć, ale nie reagował. Wtedy zorientowałem się, co się stało – relacjonuje mieszkaniec Ostrowa.

Na miejsce przyjechał Radosław Fedaczyński, który zabrał zwierzę do lecznicy weterynaryjnej „Ada”. Sprawą zajęła się również policja.  Sprawcy znęcania się nad zwierzęciem grozi 3 lata pozbawienia wolności.

W ostatnim czasie przemyska Policja coraz częściej otrzymuje sygnały dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Niestety, ciągle jeszcze zwierzęta traktowane są jak przedmioty, które nie odczuwają bólu i cierpienia. Tymczasem znęcanie się nad zwierzętami jest karalne. Artykuł 35 Ustawy z 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt stanowi, że „kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów /ustawy/ podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem. Jeżeli sprawca czynu (…) działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mn - niezalogowany 2015-02-15 13:32:00

    Mam nadzieję i głęboko wierzę w to, że karma wróci i ścierwo ludzkie, które dopuściło się tego okrucieństwa doświadczy w kiedyś podobnych cierpień. Podobno nie wolno nikomu życzyć źle, ale biorę to na klatę – i tego właśnie bydlaku ci życzę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    vales - niezalogowany 2015-02-15 15:39:52

    Czy ludzie już naprawdę spadli na psy ? Zero litości , współczucia , brak granic , zwyczajna znieczulica. I jak my mamy wierzyć drugiemu czlowiekowi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    vales - niezalogowany 2015-02-15 15:43:46

    Sam miałem przypadek że nie miałem jak zostawić ślicznego psa w domu z płaczem odwiozłem do schroniska . Żal mi było ale musiałem wyjechać i nie zapomnę tego wzroku psa . Ryczałem jak dziecko ale nie zostawiłem przywiązanego do drzewa lub w lesie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama