Reklama

Policjant pobił policjanta w obronie własnej

22/06/2017 18:30

W niedzielę, 11 czerwca, wieczorem w Przemyślu pobili się dwaj policjanci. Jeden z nich trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami.

– Mogę tylko potwierdzić, że takie zdarzenie miało miejsce – mówi sierż. szt. Marta Fac, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu i odsyła do prokuratury, która w tej sprawie prowadzi postępowanie. – 11 czerwca dwaj policjanci z wydziału ruchu drogowego przemyskiej komendy autem, którym kierował ich kolega, wracali ze znajomymi z festynu w Bolestraszycach, obaj po służbie[paywall] byli tam prywatnie – wyjaśnia rzecznik prokuratury Marta Pętkowska. 

– Z relacji znajomych wynika, że już w samochodzie doszło miedzy nimi do sprzeczki. Przy wjeździe do miasta wysiedli osobno w dwóch różnych miejscach. Niedługo później spotkali się ponownie w okolicy skrzyżowania ulic Rogozińskiego i Brodzińskiego. Wtedy jeden z policjantów[paywall] zaatakował drugiego, a tamten, broniąc się, uderzył go pięścią w twarz. Cios był mocny, bo uderzony upadł, uderzając głową w asfalt i stracił przytomność. Uderzenie o twarde podłoże spowodowało u niego szereg poważnych obrażeń głowy, skutkujących naruszeniem czynności organizmu powyżej siedmiu dni. Policjant trafił do szpitala, gdzie przebywa na leczeniu. W momencie zdarzenia obaj mężczyźni mieli prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Dwa dni później policjant, który uderzył kolegę, usłyszał zarzut z artykułu sto pięćdziesiątego siódmego, paragraf pierwszy. Funkcjonariusz przyznał się i wyraził żal i skruchę z powodu tego, co się stało. Obecnie prokurator przesłuchuje postronnych świadków, którzy potwierdzają, że sprawca został zaatakowany przez pokrzywdzonego i z dużym prawdopodobieństwem bronił się przed agresją. Dopiero po zakończeniu tych czynności możliwe będzie dokonanie przez prokuratora prawno-karnej oceny tego zdarzenia – kończy prokurator M. Pętkowska.

W komendzie policji dowiedzieliśmy się, że ze względu na ważny interes służby obaj funkcjonariusze zostali zawieszeni.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    H - niezalogowany 2017-06-22 19:03:08

    Jak pies pogryzl psa to juz calkiem patologie zatrudniaja na kmp haha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Obywatel - niezalogowany 2017-06-22 20:59:48

    Błaszczak przyjedzie i powie, że obydwaj przyjęci do roboty za czasów PO. A w ogóle to wins Tuska i Owsiaka.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dziad - niezalogowany 2017-06-22 21:05:00

    jest wesoło

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama