Zdaniem przedstawicieli Koalicji Europejskiej polexit, czyli wystąpienie Polski z Unii, jest realne, jeśli przy władzy utrzyma się PiS. Mówili o tym politycy Platformy Obywatelskiej: Borys Budka i Marek Rząsa podczas spotkania w Przemyślu.
– Podkarpacie to bardzo ważny region, to miejsce, w którym bardzo często jest wiele nieprawdziwego przekazu dotyczącego Unii Europejskiej, tego, co możemy dzięki niej uzyskać jako Polacy, jako Polska. Dlatego każda taka okazja do rozmowy jest dobra – mówił Borys Budka, poseł PO i były[paywall] minister sprawiedliwości.
Spotkanie w ramach Klubu Obywatelskiego w ostatni poniedziałek kwietnia w sali konferencyjnej hotelu Accademia miało dotyczyć wyzwań czekających Polskę tuż przed – jak to określił Marek Rząsa – jednymi z najważniejszych wyborów od 1989 r.
Przemyski poseł ocenił, że bardzo realnym zagrożeniem jest polexit, czyli wystąpienie Polski z Unii Europejskiej. Twierdził, że wielu Polaków obawia się, że może się u nas powtórzyć scenariusz z Wielkiej Brytanii. – Wiele działań, które podejmują obecnie rządzący, wskazuje na to, że zagrożenie polexitem jest bardzo realne – mówił.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński już wiele miesięcy temu zapewniał, że polexit jest wymyślony przez opozycję tylko na potrzeby kampanii wyborczej i o wyjściu z Unii nie ma mowy. Pytani o te słowa, obaj parlamentarzyści PO mówili, żeby nie wierzyć ludziom z PiS-u. – Oni znowu wieszają flagi (europejskie – przyp. pb) na swoje miejsce, ich hasłem wyborczym jest: „Polska sercem Europy”. Gdyby PiS chciał być sercem Europy, to znaczy, że zawał jest bliski – podkreślił M. Rząsa.
– Jarosław Kaczyński o wielu rzeczach nie mówił wprost, natomiast nie po słowach, ale po czynach oceniamy polityków – wtórował mu B. Budka. – Wszystko, z czym rząd nie potrafi sobie poradzić, jest zwalane na Unię Europejską – stwierdził były minister, a jako przykłady podał brak realnej polityki antysmogowej, czy złą politykę energetyczną.
B. Budka ocenił, że w Polsce nie ma merytorycznej dyskusji o tym, co nas czeka w Europie, a kampania skupiona jest wokół spraw, które powinny być poruszane w kampanii do parlamentu krajowego.
Spotkanie zgromadziło ok. 40 – 50 osób. Wśród obecnych byli m.in.: wiceprezydent Bogusław Świeży, przewodnicząca rady miejskiej Ewa Sawicka oraz kilkoro radnych PO.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zapomnieli wziąć rano leków i tak to później zadziałało. Brak ochrony farmaceutycznej negatywnie odbił się na kondycji umysłowej tych pederastów z PO. Pewnie opowiadali o Tusku i jego mądrych myślach o dziadku z wermachtu o 8 latach doprowadzenia państwa do upodlenia i zniewolenia gospodarczo i politycznie. Może nawet nadmienili o ich partyjnej koleżance z Warszawy która nadzorowała grabież kamienic a przy okazji nie miała pojęcia ze jej chłop kupił kamienicę za 4 mln. Oj to dopiero początek długo by tak wymieniać . Także pieski dwa "butka" i "rzęsa" do lekarza po receptę.
Nie wierzcie, ani jednym, ani drugim i ogólnie politykom !!!YOUTUBE.COM - TILT - NIE WIERZĘ POLITYKOM
Politycy to ludzie, którzy żyją na koszt podatników. Jedynie co im wychodzi, to robienie ludziom wody z mózgu. Jedni warci drugich.
Ciekawe to z tymi kamienicami w stolicy, sporozwrócono w 2004 i 2005 roku (w tym tę o której pisze,, patriota,,) To kto to zwracał? Trzeba by posprawdzać w Wikipedii kto wtedyrządził Warszawą, ale to chyba za trudne.
Tak, to prawda,nie wierzcie tym z PiS-u ale jeszcze bardziej nie wierzcie tym z PO!
Gdyby pani radna tyle czasu poswiecala na miasto co na walke z PIS to by było pieknie.
Przepraszam za słownictwo ale gdzie byliście pajace przez te 8 lat jak mieliście władzę. Teraz koryto za małe i chciało by się do emerytury dorobić. P. Marku z 7 miejsca Pan się pchasz widocznie mało Grzesiowi dupe lizales
PISoBOLSZEWII nikt rozumny nie traktuje poważnie. Bierzemy kasę którą płacą za utrzymanie swoich gęb w korycie i finito. Kasa się skończy wszyscy się zrzucą na dług a po komuchach śladu nie zostanie he he.
Nie wierzymy, w każdym razie ja nie wierzę. Ale wam POpaprańcy też nikt rozumny nie powinien wierzyć.
No i wnuczek Gomółki odwiedził Przemysl.
A ja wierzę w PiS.Nawet książki piszą jacy są dobrzy w tym co robią. [link usunięty]
Gdzie wam DZBANY do rządzenia tak z jednej jak też drugiej partii.Intelektualnie zatrzymaliście sie w XX wieku na poziomie styropianu czyli waszego matecznika.Świat a także Nasz Kraj się zmienia i to w dobrym kierunku.Wy natomiast zajęci walka między soba nie widzicie problemów tak Kraju jak też Narodu.Wasze miejsce wraz z waszymi obietnicami i rozdawnictwem dobra wytworzonego przez innych to śmietnik nie tylko historyczny.Młodzi was niedługo pognają
Dlaczego link do Nowin usunięty.Nie jest szkodliwy dla regionu.Uderza jedynie w burdele mafii w naszym regionie sponsorowane przez naszych wybrańców z naszego miasta.A może tez jesteście na ich usługach?[wyjaśniam: nie promujemy konkurencji]
Im się wydaje że na Podkarpaciu ciemnogród i nie wiedza co to UE,żałosne...
myślicie że oddam na was głos, tym bardziej nie dam
Widać że wybory blisko bo jeden z tej trójki to zawsze przed wyborami się ujawnia wszędzie go pełno żeby ciemny naród znów uwierzył że robi coś dla Przemyśla i okolic
Ciekawe co z tymi kamienicami w Przemyślu ?????????
Teraz kolej na drugiego nieudacznika czyli PiS.Ale tutaj problem.W naszym regionie nie ma takiego mądrego z tego ugrupowania co umie czytać,pisać,rozumieć co napisane.Oprócz ojczystej mowy to języki obce dla nich są naprawdę obce.Jedyne miejsce gdzie sie będą mogli dogadać czyli po polsku to burdele.Tam nasz personel prawie w całości.Nie tak jak u nas nasi notable łamali sobie języki w naszych burdelach gdzie personel jest ukraiński.
Jesteś chory człowiek,żaden patriota,chory z nienawiści,idz lepiej się leczyć,masz wyprany mózg przez pewną sektę i nawet o tym nie wiesz.
tadziu zaPOmniałeś o lekach należy je zażyć!!
PO nie obniżyło wieku emerytalnego nie dało 500+ i 13 emerytury nieoskładkowało umów zlecenia a teraz proszą o łaskę wyborców
Zapomnieli wziąć rano leków i tak to później zadziałało. Brak ochrony farmaceutycznej negatywnie odbił się na kondycji umysłowej tych pederastów z PO. Pewnie opowiadali o Tusku i jego mądrych myślach o dziadku z wermachtu o 8 latach doprowadzenia państwa do upodlenia i zniewolenia gospodarczo i politycznie. Może nawet nadmienili o ich partyjnej koleżance z Warszawy która nadzorowała grabież kamienic a przy okazji nie miała pojęcia ze jej chłop kupił kamienicę za 4 mln. Oj to dopiero początek długo by tak wymieniać . Także pieski dwa "butka" i "rzęsa" do lekarza po receptę.
Zmień lekarza i leki.
Nie wierzcie, ani jednym, ani drugim i ogólnie politykom !!!YOUTUBE.COM - TILT - NIE WIERZĘ POLITYKOM