Reklama

Politycy PO: – Nie wierzcie ludziom z PiS-u

06/05/2019 20:00

Zdaniem przedstawicieli Koalicji Europejskiej polexit, czyli wystąpienie Polski z Unii, jest realne, jeśli przy władzy utrzyma się PiS. Mówili o tym politycy Platformy Obywatelskiej: Borys Budka i Marek Rząsa podczas spotkania w Przemyślu.

– Podkarpacie to bardzo ważny region, to miejsce, w którym bardzo często jest wiele nieprawdziwego przekazu dotyczącego Unii Europejskiej, tego, co możemy dzięki niej uzyskać jako Polacy, jako Polska. Dlatego każda taka okazja do rozmowy jest dobra – mówił Borys Budka, poseł PO i były[paywall] minister sprawiedliwości.

Spotkanie w ramach Klubu Obywatelskiego w ostatni poniedziałek kwietnia w sali konferencyjnej hotelu Accademia miało dotyczyć wyzwań czekających Polskę tuż przed – jak to określił Marek Rząsa – jednymi z najważniejszych wyborów od 1989 r.

Reklama

Przemyski poseł ocenił, że bardzo realnym zagrożeniem jest polexit, czyli wystąpienie Polski z Unii Europejskiej. Twierdził, że wielu Polaków obawia się, że może się u nas powtórzyć scenariusz z Wielkiej Brytanii. – Wiele działań, które podejmują obecnie rządzący, wskazuje na to, że zagrożenie polexitem jest bardzo realne – mówił.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński już wiele miesięcy temu zapewniał, że polexit jest wymyślony przez opozycję tylko na potrzeby kampanii wyborczej i o wyjściu z Unii nie ma mowy. Pytani o te słowa, obaj parlamentarzyści PO mówili, żeby nie wierzyć ludziom z PiS-u. – Oni znowu wieszają flagi (europejskie – przyp. pb) na swoje miejsce, ich hasłem wyborczym jest: „Polska sercem Europy”. Gdyby PiS chciał być sercem Europy, to znaczy, że zawał jest bliski – podkreślił M. Rząsa.

Reklama

– Jarosław Kaczyński o wielu rzeczach nie mówił wprost, natomiast nie po słowach, ale po czynach oceniamy polityków – wtórował mu B. Budka. – Wszystko, z czym rząd nie potrafi sobie poradzić, jest zwalane na Unię Europejską – stwierdził były minister, a jako przykłady podał brak realnej polityki antysmogowej, czy złą politykę energetyczną.

B. Budka ocenił, że w Polsce nie ma merytorycznej dyskusji o tym, co nas czeka w Europie, a kampania skupiona jest wokół spraw, które powinny być poruszane w kampanii do parlamentu krajowego.

Spotkanie zgromadziło ok. 40 – 50 osób. Wśród obecnych byli m.in.: wiceprezydent Bogusław Świeży, przewodnicząca rady miejskiej Ewa Sawicka oraz kilkoro radnych PO.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Patriota - niezalogowany 2019-05-06 20:11:02

    Zapomnieli wziąć rano leków i tak to później zadziałało. Brak ochrony farmaceutycznej negatywnie odbił się na kondycji umysłowej tych pederastów z PO. Pewnie opowiadali o Tusku i jego mądrych myślach o dziadku z wermachtu o 8 latach doprowadzenia państwa do upodlenia i zniewolenia gospodarczo i politycznie. Może nawet nadmienili o ich partyjnej koleżance z Warszawy która nadzorowała grabież kamienic a przy okazji nie miała pojęcia ze jej chłop kupił kamienicę za 4 mln. Oj to dopiero początek długo by tak wymieniać . Także pieski dwa "butka" i "rzęsa" do lekarza po receptę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brat PIT - niezalogowany 2019-05-06 20:41:31

    Zmień lekarza i leki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Theo Kogan - niezalogowany 2019-05-06 20:41:41

    Nie wierzcie, ani jednym, ani drugim i ogólnie politykom !!!YOUTUBE.COM - TILT - NIE WIERZĘ POLITYKOM

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama