Reklama

Półmilionowe inwestycje w korytnickim WTZ [ZDJĘCIA]

11 kwietnia był dla uczestników i opiekunów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach dniem szczególnym. Odbyło się wówczas podsumowanie inwestycji, jakie miały tam miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat.

Warto zaznaczyć, że ta grupa artystyczna, z programem „Ciężki los królewny”, została laureatem drugiego miejsca na 21. Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”, organizowanym przez fundację Anny Dymnej, co jest ogromnym, krajowym wyróżnieniem. I mimo, że przygotowania trwały kilka miesięcy, na efekt końcowy warto było czekać. Piękne stroje, urocze dekoracje zrobione na warsztatach przez samych uczestników umilały podziwianie spektaklu.

– Jestem jak zwykle pod ogromnym wrażeniem. Myślałem, że już mnie niczym nie zaskoczycie, a jednak. Będę się starał, abyście zawsze[paywall] znaleźli miejsce na swoje talenty – podkreślił dyrektor podkarpackiego oddziału PFRON Maciej Szymański.

Współpraca, która popłaca


Następnie prezes WTZ Andrzej Berestecki wraz z zaproszonymi gośćmi udał się do pomieszczeń, w których nastąpiły najbardziej zauważalne zmiany i miały miejsce największe inwestycje.

Przede wszystkim nie sposób było nie zauważyć profesjonalnej kuchni, mieszczącej ogromne kotły, piekarniki i profesjonalne blaty robocze, które mogą ułatwić w przyszłości podopiecznym poruszanie się w kuchniach restauracyjnych, gdzie być może – jak podkreślił A. Berestecki – znajdą oni zatrudnienie.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zadbano nie tylko o funkcjonalność, ale zachowano też wszelkie normy bezpieczeństwa. – Jeśli była jakaś opcja dodatkowego zabezpieczenia, skorzystaliśmy z niej – podkreślił prezes.

Następnie, zmodernizowane zostały pomieszczenia pracowni psychologicznej, toalety oraz – co najważniejsze – kotłownie.

Profesjonalne piece czy uzdatniacz wody to jedne z wielu urządzeń, które znalazły miejsce w podziemiach placówki. Mają one na celu przede wszystkim w bezpieczny sposób zaopatrywać placówkę w ciepło i wodę.

Reklama

Całość dofinansowania wyniosła łącznie 530 tys. zł i zostało ono w pełni wykorzystane. Potwierdził to również wicestraosta przemyski Marek Kudła.

– Szesnastoletnia, dobra i owocna współpraca z WTZ, oraz fakt, że fundusze i starania nie idą na marne, napawają nadzieją i satysfakcją. Dobrze jest widzieć, że budynek, który użyczyliśmy na siedzibę placówki WTZ, nie tylko nie niszczeje, ale i służy ludziom.

M. Kudła zapewnił też, że będzie się starał, aby kooperacja trwała nadal, by w jeszcze większym stopniu wspierała podopiecznych warsztatów.

Najbliższe plany, jeśli chodzi o modernizację ośrodka, to remont patio, wymiana kostki brukowej w okolicy podjazdu do placówki oraz stworzenie z jednej z szatni pracowni witrażu i rękodzieła.

Na koniec spotkania proboszcz parafii w Krasiczynie, ksiądz Sławomir Nowak, poświęcił zmodernizowane pomieszczenia i wyraził nadzieję, że będą one jak najlepiej służyć osobom z nich korzystającym.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mattykolej_154 2022-04-27 13:31:06

    Ciekawa aktywność. Ale książki mnie męczą. Uwielbiam coś bardziej żywego i interesującego. Na przykład ostatnio zdecydowałem, że powinienem kupić nowe skórki w cs go i kupuję je po [url=https://dmarket.com/pl/sell-csgo-skins]strony do sprzedawania skinów[/url] , ponieważ mają świetne ceny i ogromny asortyment. Myślę, że powinieneś tam zajrzeć!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama