11 kwietnia był dla uczestników i opiekunów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Korytnikach dniem szczególnym. Odbyło się wówczas podsumowanie inwestycji, jakie miały tam miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat.
Warto zaznaczyć, że ta grupa artystyczna, z programem „Ciężki los królewny”, została laureatem drugiego miejsca na 21. Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”, organizowanym przez fundację Anny Dymnej, co jest ogromnym, krajowym wyróżnieniem. I mimo, że przygotowania trwały kilka miesięcy, na efekt końcowy warto było czekać. Piękne stroje, urocze dekoracje zrobione na warsztatach przez samych uczestników umilały podziwianie spektaklu.
– Jestem jak zwykle pod ogromnym wrażeniem. Myślałem, że już mnie niczym nie zaskoczycie, a jednak. Będę się starał, abyście zawsze[paywall] znaleźli miejsce na swoje talenty – podkreślił dyrektor podkarpackiego oddziału PFRON Maciej Szymański.
Następnie prezes WTZ Andrzej Berestecki wraz z zaproszonymi gośćmi udał się do pomieszczeń, w których nastąpiły najbardziej zauważalne zmiany i miały miejsce największe inwestycje.
Przede wszystkim nie sposób było nie zauważyć profesjonalnej kuchni, mieszczącej ogromne kotły, piekarniki i profesjonalne blaty robocze, które mogą ułatwić w przyszłości podopiecznym poruszanie się w kuchniach restauracyjnych, gdzie być może – jak podkreślił A. Berestecki – znajdą oni zatrudnienie.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zadbano nie tylko o funkcjonalność, ale zachowano też wszelkie normy bezpieczeństwa. – Jeśli była jakaś opcja dodatkowego zabezpieczenia, skorzystaliśmy z niej – podkreślił prezes.
Następnie, zmodernizowane zostały pomieszczenia pracowni psychologicznej, toalety oraz – co najważniejsze – kotłownie.
Profesjonalne piece czy uzdatniacz wody to jedne z wielu urządzeń, które znalazły miejsce w podziemiach placówki. Mają one na celu przede wszystkim w bezpieczny sposób zaopatrywać placówkę w ciepło i wodę.
Całość dofinansowania wyniosła łącznie 530 tys. zł i zostało ono w pełni wykorzystane. Potwierdził to również wicestraosta przemyski Marek Kudła.
– Szesnastoletnia, dobra i owocna współpraca z WTZ, oraz fakt, że fundusze i starania nie idą na marne, napawają nadzieją i satysfakcją. Dobrze jest widzieć, że budynek, który użyczyliśmy na siedzibę placówki WTZ, nie tylko nie niszczeje, ale i służy ludziom.
M. Kudła zapewnił też, że będzie się starał, aby kooperacja trwała nadal, by w jeszcze większym stopniu wspierała podopiecznych warsztatów.
Najbliższe plany, jeśli chodzi o modernizację ośrodka, to remont patio, wymiana kostki brukowej w okolicy podjazdu do placówki oraz stworzenie z jednej z szatni pracowni witrażu i rękodzieła.
Na koniec spotkania proboszcz parafii w Krasiczynie, ksiądz Sławomir Nowak, poświęcił zmodernizowane pomieszczenia i wyraził nadzieję, że będą one jak najlepiej służyć osobom z nich korzystającym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ciekawa aktywność. Ale książki mnie męczą. Uwielbiam coś bardziej żywego i interesującego. Na przykład ostatnio zdecydowałem, że powinienem kupić nowe skórki w cs go i kupuję je po [url=https://dmarket.com/pl/sell-csgo-skins]strony do sprzedawania skinów[/url] , ponieważ mają świetne ceny i ogromny asortyment. Myślę, że powinieneś tam zajrzeć!
Ciekawa aktywność. Ale książki mnie męczą. Uwielbiam coś bardziej żywego i interesującego. Na przykład ostatnio zdecydowałem, że powinienem kupić nowe skórki w cs go i kupuję je po [url=https://dmarket.com/pl/sell-csgo-skins]strony do sprzedawania skinów[/url] , ponieważ mają świetne ceny i ogromny asortyment. Myślę, że powinieneś tam zajrzeć!