Celem „Purple Day” („Lawendowy Dzień”) jest zwiększenie świadomości na temat padaczki oraz rozwiania powszechnych mitów i obaw związanych z tym zaburzeniem neurologicznym.
I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Podkarpacki lawendowy tydzień – zbudujmy świadomość o padaczce”, która odbędzie się 20 marca 2023 r. w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu, zainauguruje tygodniową akcję w szkołach, szpitalach, poradniach specjalistycznych i POZ na terenie Podkarpacia.
W placówkach, które zdecydują się dołączyć do wydarzenia, przeprowadzone zostaną konkursy, happeningi, prezentacje poświęcone epilepsji. Odbędą się także warsztaty dot. udzielania pierwszej pomocy w ataku padaczki.
Uczestniczyć mogą wszyscy zainteresowani tematem: personel medyczny, pracownicy socjalni, pedagodzy, pacjenci. Udział jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszamy do wzięcia udziału w podkarpackim „Purple Day” i wspólnego budowania świadomości o epilepsji.
Organizatorzy:
Instytut Ochrony Zdrowia
Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku
Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu
Wojewódzki Szpital im. Ojca Pio w Przemyślu
Centrum Medyczne w Łańcucie sp. z o.o.
Burmistrz Miasta Jarosławia
Podkarpacka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych z/s w Przeworsku
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze