Zakorkowane miasto to ciągle nierozwiązany problem, udręka zarówno mieszkańców Przeworska, jak i okolicznych miejscowości. O tym, jak zaradzić kłopotom komunikacyjnym, dyskutowano na sesji rady miasta.
Burmistrz Leszek Kisiel wystąpił z projektem uchwały dotyczącej opracowania „Koncepcji drogowej – dokumentacji projektowej – terenu osiedla Za Szpitalem oraz połączenia ulicy Szpitalnej z ulicą Budowalnych poprzez most na rzece Mleczce”. Rada podjęła uchwałę, upoważniając burmistrza do zaciągania zobowiązań wykraczających[paywall] poza rok budżetowy 2015. Na sfinansowanie koncepcji przeznaczyła tym samym 22 tys. zł.
Szczególne nasilenie ruchu samochodów daje się zaobserwować w godzinach szczytu, na trasie w kierunku uli Gorliczyńskiej, wiodącej poprzez główne skrzyżowanie z drogą krajową nr 4. Obecnie jedynym możliwym zjazdem od strony Lublina (droga wojewódzka 835) w kierunku Rzeszowa lub Przemyśla (droga krajowa nr 4) jest główne skrzyżowanie. Burmistrz Przeworska, mając na uwadze problem natężenia ruchu na ulicach miasta, uznał, że należy powrócić do koncepcji drogowej zapoczątkowanej w 2010 roku, która w ostatniej kadencji nie była kontynuowana. Byłaby ona ściśle powiązana z układem komunikacyjnym na osiedlu Za Szpitalem. Jednym z głównych jej założeń miałoby być połączenie ulicy Budowlanych ze Szpitalną poprzez nowy most na Mleczce i dalej powiązanie sieci dróg Za Szpitalem z nowym łącznikiem do autostrady A4.
–Naszym założeniem jest opracowanie koncepcji, która wskaże, czy takie rozwiązanie komunikacyjne, a w szczególności budowa mostu na tym terenie, jest możliwa. Należy pamiętać, że wspomniany teren jest dość trudnym obszarem projektowym, z wychodniami gazu ziemnego, wysokim brzegiem nad korytem Mleczki i obszarem leśnym w tzw. Jazie. Zlecenie koncepcji da nam odpowiedź, czy takie rozwiązanie jest do wykonania oraz jakie będą jego koszty – wyjaśnił Leszek Kisiel.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Problem to brak obwodnic. Trzeba budować obwodnice, a nie jakieś małe kawałki , zastępujące obwodnice.
Problem to brak obwodnic. Trzeba budować obwodnice, a nie jakieś małe kawałki , zastępujące obwodnice.