Reklama

Pomysł na problemy komunikacyjne w mieście

18/09/2015 09:00

Zakorkowane miasto to ciągle nierozwiązany problem, udręka zarówno mieszkańców Przeworska, jak i okolicznych miejscowości. O tym, jak zaradzić kłopotom komunikacyjnym, dyskutowano na sesji rady miasta.

Burmistrz Leszek Kisiel wystąpił z projektem uchwały dotyczącej opracowania „Koncepcji drogowej – dokumentacji projektowej – terenu osiedla Za Szpitalem oraz połączenia ulicy Szpitalnej z ulicą Budowalnych poprzez most na rzece Mleczce”. Rada podjęła uchwałę, upoważniając burmistrza do zaciągania zobowiązań wykraczających[paywall] poza rok budżetowy 2015. Na sfinansowanie koncepcji przeznaczyła tym samym 22 tys. zł.

Szczególne nasilenie ruchu samochodów daje się zaobserwować w godzinach szczytu, na trasie w kierunku uli Gorliczyńskiej, wiodącej poprzez główne skrzyżowanie z drogą krajową nr 4. Obecnie jedynym możliwym zjazdem od strony Lublina (droga wojewódzka 835) w kierunku Rzeszowa lub Przemyśla (droga krajowa nr 4) jest główne skrzyżowanie. Burmistrz Przeworska, mając na uwadze problem natężenia ruchu na ulicach miasta, uznał, że należy powrócić do koncepcji drogowej zapoczątkowanej w 2010 roku, która w ostatniej kadencji nie była kontynuowana. Byłaby ona ściśle powiązana z układem komunikacyjnym na osiedlu Za Szpitalem. Jednym z głównych jej założeń miałoby być połączenie ulicy Budowlanych ze Szpitalną poprzez nowy most na Mleczce i dalej powiązanie sieci dróg Za Szpitalem z nowym łącznikiem do autostrady A4.

Reklama

–Naszym założeniem jest opracowanie koncepcji, która wskaże, czy takie rozwiązanie komunikacyjne, a w szczególności budowa mostu na tym terenie, jest możliwa. Należy pamiętać, że wspomniany teren jest dość trudnym obszarem projektowym, z wychodniami gazu ziemnego, wysokim brzegiem nad korytem Mleczki i obszarem leśnym w tzw. Jazie. Zlecenie koncepcji da nam odpowiedź, czy takie rozwiązanie jest do wykonania oraz jakie będą jego koszty – wyjaśnił Leszek Kisiel.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    P.K - niezalogowany 2015-09-18 20:12:21

    Problem to brak obwodnic. Trzeba budować obwodnice, a nie jakieś małe kawałki , zastępujące obwodnice.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama