W ostatnią niedzielę lipca w Tarnawcach, w gminie Krasiczyn, odbył się piknik rodzinny połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz Leny i Mileny, dziewczynek chorych na mukowiscydozę.
Impreza zorganizowana została przez sołtysa Piotra Kunika oraz miejscowych radnych. Rodzinny piknik drugi rok z rzędu[paywall] miał wymiar charytatywny. Zebrano 13 tys. 278 zł 50 gr na leczenie chorych na mukowiscydozę: 2-letniej Leny Czuryk oraz 14-letniej Mileny Podhaniak.
Pieniądze już zostały przekazane do fundacji opiekującej się dziewczynkami. Podzielone zostaną na pół. Pokaźną sumę udało się uzbierać w dużej mierze w trakcie licytacji. W swej ofercie organizatorzy mieli m.in.: piłkę z podpisem Zbigniewa Bońka, vouchery do zrealizowania w restauracji „Na Górce”, hotelu „Arłamów”, hotelu „Impresja” w Krasiczynie, szereg voucherów do zakładów fryzjerskich, salonów obuwniczych. Wylicytować można było również lot szybowcem.
Na uczestników pikniku czekały liczne niespodzianki: bezpłatne dmuchańce na najmłodszych, stoiska z rękodziełem i wypiekami przygotowanymi przez miejscowe gospodynie, przejazd „ciuchcią” na trasie Przemyśl – Tarnawce, Tarnawce – Krasiczyn, konkursy z nagrodami. W konkurencjach sportowych adresowanych do dzieci i dorosłych wzięli udział sami organizatorzy, przebrani za bogów olimpijskich (z Zeusem na czele).
Główną atrakcją pikniku był występ gości z Zakopanego – zespołu muzycznego „Bajeranty”. Na plenerowej scenie pojawił się również DJ Aki oraz młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie, dzieci z Tęczowego Przedszkola i grupa „Krasiczanki”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze