Dla strażników granicznych i celników był to jeden z najpracowitszych okresów w roku. Podróżni oblegali wszystkie bez wyjątku polsko-ukraińskie przejścia graniczne na Podkarpaciu. W przedświąteczną niedzielę odprawiono łącznie ponad 52 tysiące osób i blisko 8 tysięcy pojazdów.
– Jestem wyczerpany, zmarznięty – narzekał obywatel Ukrainy, który w sobotnie przedpołudnie, 22 grudnia 2018 roku, po ponad 20 godzinach oczekiwania w blisko 7-kilometrowej kolejce nadal tkwił przed przejściem granicznym w Medyce. – Nigdy wcześniej nie stałem tak długo – przekonywał.
W okresie przedświątecznym funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i Podkarpackiego Urzędu Celnego-Skarbowego w Przemyślu wzmocnili[paywall] obsady na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w regionie. W ciągu doby odprawiali średnio około 30 tysięcy podróżnych i ponad 6 tysięcy pojazdów. Zdecydowanie najbardziej oblegane było przejście graniczne w Medyce. W niedzielę przekroczyło się je 22 tysiące osób. Wśród nich dominowali obywatele Ukrainy.
– Pracuję w Polsce – powiedział mężczyzna, który obładowanymi torbami, podobnie jak inni stał w gęstniejącym z minuty na minutę tłumie przed terminalem na pieszym przejściu granicznym. – Wracam do rodziny na święta – tłumaczył.
23 grudnia ub. roku w trakcie odprawy granicznej na wyjazd z Polski, funkcjonariusze BOSG z przejścia drogowego w Budomierzu zatrzymali 28-letniego obywatela Federacji Rosyjskiej poszukiwanego na podstawie czerwonej noty Interpolu.
– Mężczyzna od roku był poszukiwany przez rosyjski wymiar sprawiedliwości za przestępstwa narkotykowe – poinformowała major Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. – Czerwona nota oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań i jest informacją dla służb wszystkich krajów, że poszukiwany jest niebezpiecznym przestępcą. Zgodnie z obowiązującą procedurą, Rosjanin został przekazany Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu, a do momentu wszczęcia procedury ekstradycyjnej, będzie przebywać w areszcie – dodała.
Od początku 2018 roku, na granicy polsko-ukraińskiej funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zrealizowali ponad 2 tysiące zleceń dotyczących zatrzymania osób figurujących w bazach danych Systemu Informacji Schengen. Oprócz tego zatrzymali ponad 120 osób poszukiwanych przez Interpol, w tym 7 poszukiwanych na podstawie czerwonej noty Interpolu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Straż granczna, a raczej ci młodzi, chłopcy i dziewczęta z SG, którzy dopiero co pracują, są tak nieuprzejmi w stosunku do Ukraińców, a do Polaków który pierwszy powie dzień dobry? Oprócz Błaszczaka?
Nie jestem pewien czy pracownicy tak straży granicznej jak też celnicy swoją postawą godnie Nas reprezentują na granicy Polski jak też Unii Europejskiej.Jeżeli tak to przyznam,ze z tą tzw kulturą osobistą nie jest nam po drodze.Zawsze myślałem,że na granicy pracują najlepsi i o najwyższej świadomości. Niestety codzienność jest całkiem inna.A swoją drogą to kultury jak też szacunku dla każdego człowieka powinni uczyć się od policjantów,którzy już ładne parę lat temu przeszli prawdziwą metamorfozę .
Właśnie tak kończą się wycieczki po zakupy. Niestety, ale tak wygląda to od lat, więc nie powinno to nikogo dziwić. O wiele lepiej zamówić paczkę poprzez https://furgonetka.pl/cennik/dpd i mieć pewność, że na pewno dotrze ona do odbiorcy na czas.
Komendant upa, i tak powinno być, jak Kuba Bogu,tak Bóg tryzubom
Straż granczna, a raczej ci młodzi, chłopcy i dziewczęta z SG, którzy dopiero co pracują, są tak nieuprzejmi w stosunku do Ukraińców, a do Polaków który pierwszy powie dzień dobry? Oprócz Błaszczaka?
Nie jestem pewien czy pracownicy tak straży granicznej jak też celnicy swoją postawą godnie Nas reprezentują na granicy Polski jak też Unii Europejskiej.Jeżeli tak to przyznam,ze z tą tzw kulturą osobistą nie jest nam po drodze.Zawsze myślałem,że na granicy pracują najlepsi i o najwyższej świadomości. Niestety codzienność jest całkiem inna.A swoją drogą to kultury jak też szacunku dla każdego człowieka powinni uczyć się od policjantów,którzy już ładne parę lat temu przeszli prawdziwą metamorfozę .
Właśnie tak kończą się wycieczki po zakupy. Niestety, ale tak wygląda to od lat, więc nie powinno to nikogo dziwić. O wiele lepiej zamówić paczkę poprzez https://furgonetka.pl/cennik/dpd i mieć pewność, że na pewno dotrze ona do odbiorcy na czas.